Žemėlapiu nukeliavome į III vietą Lietuvoje!

Baigėsi tradicija tampantis Lietuvos mokyklų skaitmeninių žemėlapių konkursas „Mano žemėlapis Lietuvai”. Margaritos mokyklos mokiniai – tarp geriausiųjų šalyje!

A16 grupės mokiniai Deividas Pašakarnis ir Žygimantas Vaicekauskas su Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui skirtu žemėlapiu „Nepriklausomybės aikštė“ (galima pažiūrėti čia) užėmė trečiąją vietą! Prie įdomaus darbo prisidėjo ir Gabija Arimavičiūtė, Dovydas Ivanauskas ir Deividas Trumpickas iš KT17 grupės. Žinoma, ir istorijos mokytojas Vytautas Matulionis.

Virtualiame žemėlapyje – Panevėžio Nepriklausomybės aikštės istorija: seniausias išlikęs jos pastatas Švč. Trejybės bažnyčia, carinės Rusijos „išdaigos“ bandant nutautinti Lietuvą, sumenkinti katalikų tikėjimą, atkurta Lietuvos valstybė, Mergaičių amatų ruošos mokykla, mūsų mokyklos lopšys, sovietmetis ir naujausia Lietuvos istorija ir dabartis. Kūrėjai pažvelgė ir į artimiausią ateitį – kokia aikštė bus po kelerių metų.

Skaitmeninių žemėlapių konkursas rengiamas surengtas trečiąjį kartą. Jį organizuoja UAB „Hnit-Baltic“ kartu su Ugdymo plėtotės centru, Vilniaus universiteto Geomokslų instituto Kartografijos ir geoinformatikos katedra bei Lietuvos geografų draugija. Konkursas skirtas 3-12 klasių Lietuvos bendrojo ugdymo mokyklų mokiniams ar kūrybinėms grupėms.

Mūsiškių D.Pašakarnio ir Ž.Vaicekausko sėkmė turėtų paskatinti Margaritos mokyklos mokinius dalyvauti ir kituose konkursuose.

www.margarita.lt

EnglishLithuanian