Valstybės šimtmetį pasitinkame su gėlėmis

Artėjantį valstybės atkūrimo šimtmetį Panevėžio miestas pasitiks su gėlėmis. Neseniai miesto bendruomenė pasodino krokų pievelę, o praėjusią savaitę keturiems Lietuvos miestams Nyderlandai padovanojo išskirtinių tulpių svogūnėlių. Prie gėlių sodinimo akcijų aktyviai prisideda ir mūsų Margaritos mokykla.

Puikią idėją įgyvendina Panevėžio Dailės galerija. Įstaiga sumanė Laisvės aikštę užsodinti krokų pieva. Čia pavasarį sužys 3500 tokių gėlių. Į kvietimą prisidėti prie krokų sodinimo kartu su kitomis įstaigomis ir organizacijomis su malonumu atsiliepė ir Margaritos mokykla.

“Esame aktyvūs Panevėžio bendruomenės nariai, todėl tokiose akcijose dalyvaujame su noru, taip gražiname miestą, parodome savo aktyvumą”, – sako Tautvydas Anilionis, Margaritos Rimkevičaitės paslaugų ir verslo mokyklos direktorius.

“Gėlės visada gražu, todėl sveikiname Dailės galerijos iniciatyvą valstybės šimtmečio proga pasipuošti išskirtinai”, – sako ir floristikos mokytoja Vida Čereškevičienė.

Miestui – olandų šimtmečio tulpės

Panevėžio miesto savivaldybė tvirtina, kad krokų sodinimo akcija – vienas valstybės 100-mečio minėjimo mieste renginių. Panevėžys jau paskelbė, kad šią sukaktį minės originaliai – su gėle. Bendruomenės, įmonės, įstaigos, organizacijos kviečiami puošti miestą, gyvenamąją aplinką. Gėlių žiedai, atributai, simbolika lydės ir būsimus renginius, projektus, iniciatyvas, šventes.

Beje, šiam sumanymui padėjo ir Nyderlandų karalystės ambasada. Keturiems šalies miestams Vilniui, Kaunui, Panevėžiui ir Švenčionims įteikta šimtmečio dovana Lietuvai – 4000 išskirtinių tulpių svogūnėlių „Gintarinė Lietuva“. Tulpės pražys miestų viešosiose erdvėse suformuodamos simbolinius „LT100“ užrašus. Mūsų mieste, Senvagėje, jie bus pasodinti šiemet.

www.margarita.lt

Nuotraukų galerija

 

EnglishLithuanian