Susižavėjo vokiečių tolerancija kitataučiams

Nuo 2015 metų Panevėžyje gyvenanti Kristina Kotenko su šeima atvyko iš Ukrainos, o pernai įstojo į Panevėžio Margaritos Rimkevičaitės paslaugų ir verslo mokyklą, pasirinko floristės specialybę.

Likimas susiklostė taip, kad Kristina dėl karo iš pradžių turėjo iš gimtosios Abchazijos išvažiuoti į Ukrainą (su pase įrašyta gruzinės tautybe separatistinėje Abchazijoje gyventi gana pavojinga). Vėliau gyvenimo kelias pasuko į Lietuvą, kur puikiai integravosi, mokymasis Margaritos mokykloje, bendravimas su mokytojais, kolegomis leido išmokti kalbėti ir suprasti lietuviškai.

Su tokia patirtimi Kristina puikiai gali lyginti įvairių tautų kultūrą, papročius, mentalitetą. Prie ir taip didelių patirčių prisidėjo Margaritos mokyklos suteikta galimybė pagal ERASMUS+ programą atlikti praktiką Vokietijos Chemnico (Chemnitz) mieste.

Ten Kristina su dar trimis Margaritos mokyklos floristėmis tobulino įgūdžius, sėmėsi patirties, išmoko įvairiausių technikų ir stilių, sužinojo, kaip kurti puokštes, derinti spalvas.

Didelį įspūdį merginai paliko pažintis su vokiečių kultūra.

„Man patinka lietuvių konservatyvumas kai kuriose srityse, bet tikrai sužavėjo ir vokiečių laisvumas, požiūris į kasdienius dalykus – bendravimą, aprangą. Ypač išskirčiau tolerantišką požiūrį į kitų tautybių žmones, imigrantus“, – pasakoja Kristina, įsitikinusi, kad Vokietija yra tolerancijos, supratimo, palaikymo ir visų kitų žmogiškų moralės normų visuma.

Margaritos mokyklos mokinė gėrisi, kad vokiečiai nepabūgo sunkumų, susijusių su imigrantais ir padarė viską, kad padėtų nelaimės ištiktiems žmonėms.

„Tai didžiulė vienos iš stipriausių Europos Sąjungos valstybių atsakomybė. Kalbėjausi su paprastais šalies gyventojais. Visi tikisi, kad, nors susiduriama su dideliais sunkumais, tačiau atvykę į šalį karo pabėgėliai laikui bėgant pritaps prie visuomenės, integruosis į kultūrinį, ekonominį gyvenimą. Vokietija pasirengusi suteikti visas sąlygas mokytis, tobulėti, dirbti, tikisi palaikymo ir supratimo iš visų Europos šalių partnerių“, – sako Kristina, pati pajutusi karo pasekmių ir namus radusi Lietuvoje.

www.margarita.lt

EnglishLithuanian