Nauji potyriai Portugalijoje ir garsiojo portveino istorija
Balandį mes, šeši Margaritos mokyklos mokiniai ir mus lydinti mokytoja Liliana Kuprienė išvykome į saulėtą Portugaliją. Kelionė nebuvo lengva: iš Rygos grupė skrido į Ciurichą (Šveicarija) ir tik po to – į Portugaliją. Įspūdžių pakako visiems, ypač tiems, kurie skrido lėktuvu pirmąkart gyvenime. Visa kelionė truko net 12 valandų!
Portugalų svetingumą lietuvaičiai pajuto iškart: svečius pasitiko du šaunūs vaikinai, jie ir palydėjo Margaritos mokyklos grupę į gyvenamą vietą.
Pirmąsias dienas gyvenome Apulijos miestelyje šalia Atlanto vandenyno. Vos dvi minutės pasivaikščiojimo, ir jau girdime vandenyno ošimą, matome įspūdingą neapsakomą vaizdą. Jausmas nuostabus!
Vėliau buvome perkelti į mūsų viešnagės šeimininkų turimą praktikantų stovyklavietę „Campus“ Barcelos mieste. Čia mus gaivino vėsus baseinas, alkį malšino gardus ir gausus maistas.
Portugalijoje sutikti žmonės pasižymėjo dideliu svetingumu, mandagumu ir paslaugumu. Nors portugališkai nemokėjome, angliškai susikalbėti pavyko nesunkiai. Džiaugėmės pramokę keletą vietos žodžių, o ir portugalams buvo smagu girdėti dėkojantį ar pasisveikinantį lietuvį jų kalba.
Visi šeši mokiniai pagal savo specialybes buvome išskirstyti į keturias įmones, kur patyrėme daug naujos patirties. Dirbome pavestus darbus, stengėmės suprasti portugalų darbo specifiką, bandėme įsitraukti į jų kasdienę veiklą. Turėjome puikias galimybes tobulinti savo užsienio kalbos, profesinius įgūdžius, domėjomės savo specialybės naujovėmis Portugalijoje.
Praktikos laikas svečioje šalyje neatsiejamas ir nuo kultūrinio šalies pažinimo. Du savaitgalius priėmusi organizacija rengė įspūdingas kelionės į kitus Portugalijos miestus. Aplankėme Bragą, Viana do Kastelos, Porto, Ponte de Lima, Viana do Castelo ir kt.
Antras pagal dydį po Lisabonos Portugalijos miestas Porto įsikūręs Douro upės žiotyse. Porto miestas pavadinimą davė ir visai šaliai. Ten aplankėme vyno daryklą, degustavome nuostabaus skonio visame pasaulyje garsaus vietinio vyno – portveino.
Portugalijos simboliu ir kultūros paveldu tapęs portveinas yra brandinamas tik viename Duero slėnio regione. Labai įdomi jo atsiradimo istorija. XVII amžiuje Portugalijoje gyveno daug britų pirklių. Istorija susiklostė taip, kad Anglija uždraudė iš priešiškos Prancūzijos importuoti šios šalies vyną. Atsirado galimybių britams vyną siųstis iš Portugalijos. Tuo ir pasinaudojo pirkliai. Tačiau vynas ilgos kelionės metu galėjo surūgti, todėl išradingi britų prekeiviai į jį pildavo truputį vynuogių spirito arba brendžio. Taip gimė šis tradicinis portugalų alkoholinis gėrimas, garsinantis šalį visame pasaulyje.
Apie patirtus įspūdžius būtų galima kalbėti nesustojant – jie yra neišdildomi ir neišsenkami. Parsivežėme daug šaunių įspūdžių ir savo gyvenimus praturtinome nauja patirtimi.
Ačiū Margaritos mokyklai, mokytojams, projektų vadovei, direktoriui už suteiktą galimybę!
Irma Aukštikalnienė,
Siuvėjo mokymo programos mokinė