Austrijoje sužavėjo žmonės, kalnai ir tobulėjimo galimybės

Margaritos mokykla suteikė man puikią galimybę tris mėnesius – kovą, balandį, gegužę – atlikti profesinę praktiką nuostabioje šalyje Austrijoje. Tai buvo kupina įspūdžių ir netikėtų patirčių viešnagė, kuri, regis, tik prasidėjusi, labai greitai baigėsi.

Šiuos tris mėnesius dirbau reklamos įmonėje „Context“. Čia išmokau naudotis naujomis maketavimo programomis, pjauti ypač didelių gabaritų tentus, plakatus, dirbti komandoje ir daugybę kitų darbų. Be abejo, patobulėjau ir įgijau naujų savo specialybes žinių bei vertingos patirties, kurios, neabejoju, itin prireiks ateities darbuose ir karjeroje.

Fantastiškas ir neįprastas pasirodė Austrijos kraštovaizdis. Nors prieš kelionę žinojau, kad vykstu į kalnų šalį, tokios jų gausybės nesitikėjau ir neįsivaizdavau. Kai kuriuose kalnuose stūkso pilys, o tai tik sustiprino įspūdžius.

Viena iš mano keliolikos aplankytų didingiausių vietų buvo Hochosterwitz pilis. Ji pripažįstama įspūdingiausia viduramžių pilimi Austrijoje. Hochosterwitz išdidžiai stūkso ant 160 metrų aukščio dolomitinės uolos ir atrodo tarsi nužengusi iš pasakos. Mums pavyko, nes tik nuo Velykų iki spalio pabaigos svečiams leidžiama apsilankyti kai kuriose pilies dalyse. Turistai gali eiti 620 metrų keliu per keturiolika intriguojančių vartų, kol jie pasiekia stulbinamą pilies fasadą.

Labai šiltai prisimenu Austrijoje sutiktus žmonės, pasižyminčiais draugiškumu, nuoširdžiomis šypsenomis, paslaugumu ir gerumu. Kaip šių savybių patvirtinimą galėčiau paminėti keblią padėtį, į kurią su bendrakurse buvome pakliuvusios. Tiesiog pasiklydome mieste ir, negalėdamos rasti reikalingos vietos, užėjome į vieną parduotuvę pasiklausti kelio. Ten dirbantys du pardavėjai ne tik paaiškino ir parodė mums kryptį, bet ir atspaudė tos vietovės žemėlapį, jame sužymėjo mums visą kelionės maršrutą ir palinkėjo sėkmės.

Emilija Ščerbakovaitė,
III kurso Vizualinės reklamos gamintojo mokymo programos mokinė

EnglishLithuanian