Tapėme ant… vandens

Visi girdėjome posakį “rašyti šakėmis ant vandens”. Jei tai apie pažadus – tai netikri, jei apie planus – tai niekai, neįgyvendinama. Tačiau TAPYTI ant vandens – visai kas kita!

9V, 10V, SD21, SA 21,  P21, SA20, FL20 klasių mokinius su Ebru technika technika supažindino Radviliškio rajono amatininkų klubo ,,Trys karaliai” edukatorė Toma. Tai – edukacinės programos „Marmuruok“ dalis. Mokiniai gamino atvirukus, knygų skirtukus, o netikėti spalvų raštai sužavėjo visus.

Kaip rašo tinklalapis ebrovyta.lt., paslaptingas ebru menas jau nuo 6 amžiaus buvo žinomas Kinijos imperatoriams. Ši tapybos ant vandens technika buvo slapta: ją naudojo gaminant slaptus dokumentus ir netgi pinigus. Vėliau, ebru menas šilko keliu buvo perduotas į Turkiją. 16-ame amžiuje iš Turkijos į Europą atkeliavęs ebru technika dekoruotas marmurinis popierius buvo naudojamas įvairiems papuošimams bei rankraščių aplankams.

Daugumos nuomone, tai nuostabus užsiėmimas šeimos rate, reali terapinė nauda ir puiki pramoga įvairiose šventėse: gimtadieniuose, sutiktuvėse, išleistuvėse, mergvakariuose, bernvakariuose, vestuvėse, krikštynose, darželiuose, mokyklose, jubiliejuose, įmonių vakarėliuose, miesto šventėse, festivaliuose ir kituose smagių netikėtumų ir puikios nuotaikos pilnuose renginiuose.

Tapybai ant vandens nereikia turėti jokių specialių meninių sugebėjimų. Pasisemti teigiamų emocijų ir gauti nepakartojamus kūrinius daugumai pavyksta stebėtinai lengvai ir dažnai iš pirmo karto!

EnglishLithuanian