Sužinojome, kokių profesijų reikės ateityje

Verslumo savaitės proga Margaritos mokyklos 10a ir 10b klasių mokiniai lankėsi Panevėžio jaunimo darbo centre, kurio atstovė Vilanda Gustaitė atskleidė mokiniams savęs realizavimo galimybes Panevėžio mieste ir visoje Lietuvoje.

Įdomu buvo sužinoti, kokios profesijos šiuo metu yra paklausios Panevėžio m. ir visoje Lietuvoje, kokių specialistų reikės ateityje, o kurių profesijų atstovai bus priversti persikvalifikuoti. PJDC darbuotoja akcentavo verslumo, kūrybiškumo, atsakingumo, iniciatyvumo, gebėjimo bendrauti ir dirbti komandoje bei kt. asmeninių savybių svarbą ieškant darbo. Svarbu ne tik pažinti save, žinoti savo pomėgius ir interesus, asmenines savybes, planuoti karjerą, įgyti būsimam darbui reikalingų įgūdžių, bet ir gebėti darbdaviui pristatyti save.

Mokinių atliktos praktinės užduotys dar kartą privertė pagalvoti, kokią profesiją reikėtų rinktis baigus 10 klasių. Na, o galvojantiems apie savą verslą naudinga buvo sužinoti apie darbo biržos teikiamą finansinę paramą steigti darbo vietą sau.

Netradicinės pamokos PJDC sustiprino dešimtokų motyvaciją toliau mokytis ir įgyti profesiją.

www.margarita.lt

EnglishLithuanian