„Slidinėjimas be slidžių“ – jau nebe juokingas

Dar prieš keletą metų su lazdomis per miestą žingsniuojantis žmogus daugeliui tautiečių keldavo juoką: “įdomūs tie šiauriečiai – slidinėja be slidžių”. Šiandien šiaurietiškas vaikščiojimas tampa vis populiaresnis. Ir juo domisi toli gražu ne tik senjorai.

Margaritos mokyklos kūno kultūros mokytojai mokyklos darbuotojams organizavo šiaurietiško ėjimo pamoką.

„Sporto medikų atlikti tyrimai parodė, kad ėjimas su lazdomis 40 proc. ir daugiau efektyvesnis už įprastą žingsniavimą. Be to, mažiau kenkia kelių sąnariams“, – tvirtina mokytoja Raimonda Bagdonaitė.

Gimtinė – Suomija

Šios sporto šakos gimtinė – Suomija. Suomiai nuo seno garsėjo kaip puikūs slidininkai. Jų sėkmės paslaptis – vadinamasis slidžių vaikščiojimas. Tai vaikščiojimas atsispiriant lazdomis nesant sniego. Kai Suomijos slidinėjimo treneriai pastebėjo, jog geresnių rezultatų pasiekia tie slidininkai, kurie vasarą treniruojasi vaikščiodami su lazdomis, tokios treniruotės tapo privalomos visiems sportininkams. Net ilgiausius atstumus įveikę sportininkai jausdavo mažesnį kelių skausmą, jei naudodavosi lazdomis. Kadangi vaikščiojimas su lazdomis pirmiausia paplito Skandinavijos šalyse, ši sporto šaka buvo pavadinta skandinavišku, arba šiaurietišku, vaikščiojimu – Nordic Walking.

Šiaurietiškas vaikščiojimas gali būti praktikuojamas ištisus metus bet kokiomis oro sąlygomis ir visur, kur tik įmanoma vaikščioti ir be lazdų. Vaikščiojimui su lazdomis tinkamos tiek miestų gatvės, tiek parkų takai, miškų, pievų ar kalnų takeliai. Ši sporto šaka tinka bet kokio amžiaus ir fizinio pajėgumo žmonėms.

Šiaurietiškas ėjimas nėra sudėtingas ir yra lengvai išmokstamas. Tai yra toks ėjimas, kai rankų ir lazdų pagalba judesiai suaktyvinami. Judesiai yra panašūs į paprasto greito ėjimo metu daromus judesius, kai rankos, kojos, klubai ir visas kūnas juda ritmiškai. Šiaurietiško ėjimo metu priešinga ranka ir koja ritmiškai juda pirmyn bei atgal, kaip ir paprasto ėjimo metu, bet judesiai yra žymiai intensyvesni. Kad pajusti judėjimo malonumą ir efektyvumą, reikia išmokti teisingos šiaurietiško ėjimo technikos, apsilankius specialiuose mokymuose.

www.margarita.lt

EnglishLithuanian