Sėmėmės išminties iš Jurgio Didžiulio

Panevėžio bendruomenių rūmuose vyko renginys “Youth Empowered”, kuriame vyresnių klasių mokiniai buvo kviečiami klausytis pranešimų ir kartu diskutuoti apie savęs pažinimą, rinkos dėsnius, verslų kūrimą, karjeros pasirinkimą. Susitikime dalyvavo ir būrys Margaritos mokyklos mokinių, mokytojų.

Pasak mokyklos psichologo Arnoldo Jasiūno, didžiausią įspūdį klausytojams padarė žinomas atlikėjas, verslininkas, socialinių iniciatyvų autorius Jurgis Didžiulis. Jis mokiniams pravedė interaktyvų seminarą apie minkštųjų įgūdžių ir visuomeniškumo svarbą šiandieninėje visuomenėje, rinkos pagrindus, savęs pažinimą ir ateities krypties pasirinkimus.

„Tikiu, kad visi žmonės gali pasiekti savo svajonių, realizuoti save. Bet tam, kad tai pasiektų, reikia turėti atitinkamų įgūdžių. Dažnas jaunas žmogus nežino, kaip to pasiekti. Kas jis bebūtų – muzikantas, stalius, tapytojas ar verslininkas – kad būtum sėkmingas, neužtenka vien idėjos. Reikia mokėti save parduoti. Aš jaučiu pareigą šviesti šiuos jaunus žmones, kad jiems labiau sektųsi. Ne kad jie praturtėtų, o kad save realizuotų. Jei tu nevaldai rinkos – ji valdo tave“, – sakė J.Didžiulis.

Antroje renginio dalyje verslo praktikai atvyko pasidalinti savo karjeros pasirinkimu versle, kaip ir kodėl pasirinko būtent tokią profesiją. Jauni žmonės galėjo užduoti jiems rūpimus klausimus.

„Youth Empowered“ – tai tarptautinė programa, kuri jau sėkmingai veikia Italijoje, Graikijoje, Austrijoje, Šveicarijoje, Baltijos bei dar daugiau nei 20 šalių. Lietuvoje ją įgyvendina trys nevyriausybinio, verslo ir valstybės sektorių organizacijos: „Junior Achievement Lietuva“, „Coca-Cola HBC Lietuva“ bei šiemet prie programos prisidedanti „Versli Lietuva“. Ši edukacinė programa skatina jaunimo verslumą per savęs pažinimą ir taip prisideda prie jaunimo nedarbo mažinimo. Lietuvoje programos seminarai, be Panevėžio, jau vyko Varėnoje, Vilniuje ir Kaune.

www.margarita.lt 

EnglishLithuanian