Saugokimės – mus gali parduoti!

Nusikaltėliai, užsiimantys prekyba žmonėmis, tampa vis išmanesni, atranda naujų būdų privilioti naujas aukas ir jas parduoti. Apie slypinčius pavojus paskaitoje mūsų mokyklos mokinės kalbėjo Kovos su prekyba žmonėmis ir išnaudojimu (KOPŽI) centro darbuotoja Monika Murnikaite.

Specialistė pasakojo apie prekybą žmonėmis ir jų išnaudojimą. Prevencinėje paskaitoje dalyvavo 9, 10 ir pirmos gimnazijos klasės mokinės. M.Murnikaitė mokines supažindino su galimomis grėsmėmis, kokių būtina imtis atsargumo priemonių, siekiant netapti prekybos žmonėmis ir seksualinės prievartos auka, žinoti, kur galima kreiptis pagalbos.

Paskaitos metu vyko diskusija, o bibliotekoje eksponuojama paroda „AR ŽINAI, KAD..?, kurioje – plakatai ir knygos šia skaudžia tema.

Prekyba žmonėmis apima žmonių verbavimą, pervežimą, slėpimą siekiant juos išnaudoti, dažniausiai seksualinio išnaudojimo arba priverstinio darbo tikslais. KOPŽI socialinė darbuotoja teigė, kad atsiranda vis naujų būdų, kaip prisivilioti aukas. Nusikaltėliams ypač padeda internetas ir jame esantys socialiniai tinklai, pažinčių svetainės, darbą užsienyje siūlantys portalai. M.Murnikaitė pateikė pavyzdžių, kaip siekiantys geresnio gyvenimo žmonės tampa aukomis ir įkliūna į gudrias verbuotojų pinkles. Socialinė darbuotoja pasidalino realiomis istorijomis, kurios nutiko Panevėžyje.

Visą parą veikia Kovos su prekyba žmonėmis ir išnaudojimu centro SOS numeris +370 679 61617, skirtas konsultuoti, patarti ir informuoti nukentėjusius Lietuvoje ir už jos ribų nuo seksualinės prievartos ir / ar įvairių prekybos žmonėmis formų: prostitucijos, prievartinio darbo, išnaudojimo nusikalstamoms veikoms, fiktyvių santuokų, elgetavimo.

www.margarita.lt

EnglishLithuanian