Rudens gėrybės ant mūsų stalo

Koks ruduo be derliaus? Margaritos centro bibliotekoje vyko edukacinis renginys “Rudens gėrybės ant mūsų stalo”. O tų gėrybių buvo daug ir įvairiausių…

„Vasara su mumis jau atsisveikino, tačiau rudenį vis dar galime džiaugtis gausiu vasaros saulėje sunokusių šviežių daržovių derliumi. Ir nors orai palaipsniui vėsta, tačiau daržovių gaminimo pasirinkimai tik didėja. Juk ruduo turtingas ne tik lietumi, bet ir daržovėmis. Šiuo metų laiku rudens daržo kraitės gėrybės kasdienius patiekalus gali paversti tikrais gurmaniškais šedevrais ir vitaminų lobynais.“

Šiais žodžiais renginį pradėjo jo vedėjai: Žyginta Savickaitė (V18/1 gr. mokinė) ir Lukas Vecka (V18/2 gr. mokinys), kurie supažindino susirinkusius mokinius ir mokytojus su daržovių maistingumu, nauda, bei atsiradimo Lietuvoje istorija.

Mokiniai, pasidalinę į komandas, bandė atspėti mįsles apie daržoves, sudalyvauti žaidime „Atspėk daržovę“, kuriame visi – ne tik mokiniai, bet ir mokytojai, galėjo pasitikrinti savo žinias apie retesnes daržoves.

Po žaidimų visi dalyviai buvo pakviesti paragauti paruoštų spalvingų daržovių patiekalų bei pyragų su moliūgais, špinatais, cukinija, spanguolėmis ir kt.

Renginį organizavo maisto ruošimo profesijos mokytojos kartu su V17, Vd18, Vd17 ir Vs grupių mokiniais.

www.margarita.lt

EnglishLithuanian