Prekybos srities specialybių moksleiviai konkurse Panevėžyje tikrino profesinio meistriškumo lygį

Panevėžio Margaritos Rimkevičaitės profesinio rengimo centre vyko respublikinis prekybos srities specialybių mokinių profesinio meistriškumo konkursas „Žinutė pirkėjui: „Pagaminta Aukštaitijoje“.

Jame, be M. Rimkevičaitės PRC, dalyvavo komandos iš Kauno, Ukmergės, Biržų ir Kupiškio profesinio mokymo įstaigų.

Komandos susikaupė vienai iš užduočių.

Pasitikrino žinias

Prieš šį konkursą M. Rimkevičaitės PRC komanda išbandė jėgas Šiaulių PRC konkurse „Profesionaliausias prekybininkas 2019“. Šiame konkurse savo profesionalumą demonstravo M. Rimkevičaitės PRC prekybos įmonių vadybininko padėjėjo specialybės 17 grupės mokinės Miglė Lingytė ir Rima Raišelytė. Pastaroji konkurse užėmė 3-ąją vietą.

Supažindino su darbo rinka

Panevėžyje vykusiame Prekybos srities specialybių mokinių profesinio meistriškumo konkurso „Žinutė pirkėjui: „Pagaminta Aukštaitijoje“ pagrindinis tikslas – stengtis PRC moksleivius supažindinti su realiomis situacijomis, susiklostančiomis darbo rinkoje. Taip pat skatinti profesinio mokymo įstaigų ir verslo atstovų bendradarbiavimą.

Ne atsitiktinis ir konkurso pavadinimas „Žinutė pirkėjui: „Pagaminta Aukštaitijoje“, nes pokylių namų „Vasaris“ prekybos centras strategiškai orientuojasi į Aukštaitijos krašto gamintojus.

Konkursą rėmė pokylių namai „Vasaris“ ir naujienų portalas JP, picerija „Nr1 pica“.

Pokylių namų „Vasaris“ vadovė Miglė Gruzdenė darbavosi konkurso komisijoje ir vertino komandų pasirodymą. Naujienų portalas JP komandas dalyves apdovanojo didžiulėmis picomis.

Vertinimo komisija dirbo išsijuosusi.

Atsižvelgia į verslo poreikius

M. Rimkevičaitės PRC vadovas Tautvydas Anilionis teigia, kad profesinio mokymo įstaigos nuolat turėtų rengti mokinius pagal verslo poreikius.

„Tai ir yra pagrindinis M. Rimkevičaitės PRC ir apskritai – profesinio mokymo – uždavinys. Tik bendraujant su verslu, ieškant bendrų sąlyčio taškų, galime būti vienas kitam naudingi“, – sakė T. Anilionis ir pasidžiaugė, kad konkurse dalyvavo ne tik jo vadovaujamos mokyklos komanda, bet atvyko ir komandos iš kitų miestų.

Pasak T. Anilionio, siekdami, kad konkursas butų visiškai skaidrus, į vertinimo komisiją nedelegavo M. Rimkevičaitės PRC darbuotojų.

„Be to, Panevėžio mokyklos komanda konkurse dalyvavo nesivaržydama dėl prizinių vietų“, – sakė jis.

Išrinkti laimėtojai

Pirmąją vietą užėmė Kauno maisto pramonės ir prekybos mokymo centro komanda. Antri liko Kupiškio technologijos ir verslo mokykla, o trečioji vieta atiteko Ukmergės technologijų ir verslo mokykla.

Užduočių įvairovė.

Geriausia prekių žinove pripažinta Vilma Barkauskienė iš Kauno maisto pramonės ir prekybos mokymo centro.

Labiausiai patyrusi apskaitininkė ir geriausia vadybininkė – Milda Putrimienė iš to paties mokymo centro.

Išrinktos dvi geriausius įgūdžius parodžiusios kasininkės. Tai Agnė Kavaliauskaitė iš Kupiškio technologijos ir verslo mokykla ir Germantė Vilkončiūtė iš Ukmergės technologijų ir verslo mokykla.

Be to, šios dvi merginos gavo ir vieną iš labiausiai motyvuojančių prizų – sulaukė pokylių namų „Vasaris“ vadovės M. Gruzdenės kvietimus dirbti prekybos centre.

Konkurse puikiai pasirodė ir Biržų technologijų ir verslo mokymo centro komanda bei konkurso organizatorių M. Rimkevičaitės PRC komandos merginos – Ajarita Galkutė ir Kristina Urbonaitė.

Surengė ekskursiją

Beje, pokylių namai „Vasaris“ ne tik padėjo organizuoti konkursą, bet visiems konkurso dalyviams surengė pažintinę ekskursiją, kurioje pristatytas „Vasario“ verslas bei, ko tikimasi iš darbuotojų, kuriais, tikėtina, bus ir konkurso dalyviai.

Konkurso dalyviai sužinojo, kad pokylių namų „Vasaris“ prekybos centras ne tik parduoda, bet ir vykdo edukacines programas.

jp.lt

 

EnglishLithuanian