Picos, risotto, jūros gėrybės…

Trys Margaritos centro III kurso mokiniai Ugnius Urmonas, Karolis Staškūnas ir Agnė Baltrušaitytė atliko trijų mėnesių praktiką Italijoje pagal „Erasmus+“ projektą „Tarptautinė patirtis pereinant prie modulinės virėjo mokymo programos įgyvendinimo“. Mokiniai gyveno ir dirbo Rodi Garganico miestelyje.

Karolis labai patenkintas savo praktika picerijoje, nes jis pateko į draugišką kolektyvą, išmoko gaminti itališką tešlą makaronams, ryžių patiekalą Risotto, įvairius patiekalus su jūros gėrybėmis. Ne tik darbo sąlygos buvo geros, bet ir gyvenamoji vieta buvo puiki, su vaizdu į jūrą. Taip pat Karolis pastebėjo, kad miestelio gyventojai draugiški ir mandagūs. Jis nesigaili praleidęs tris mėnesius Italijoje, nes mano, kad gyvenime reikia visko patirti, kol dar turime tokių galimybių.

Kita mokinė Agnė taip pat atsiliepia gerai apie praktiką Italijoje. Ji dirbo picerijoje ir ne tik gamino mėsos, ryžių, jūros gėrybių patiekalus, bet ir serviravo stalus lankytojams. Agnei patiko žmonių kultūra, draugiškumas, kitoks požiūris į gyvenimą nei Lietuvoje.

Dalyviai turėjo galimybę susipažinti su Italijos kultūra aplankydami kitus Apulijos regiono miestelius: Vico del Gargano, Peschici, Vieste.

www.margarita.lt

EnglishLithuanian