Pameistrystės centras išleidžia 200 000 eurų pirminėms žaliavoms ir vynui mokymo tikslais

Margaritos centro maisto ruošimo mokytojos Danguolė Vitkauskienė ir Rima Cvirkienė dalyvavo mobilumo projekte ,,Tarptautinė patirtis pereinant prie modulinės virėjo mokymo programos įgyvendinimo” Prancūzijoje. Kartu su mūsų mokyklos mokytojomis dalyvavo kolegės iš penkių profesinio mokymo įstaigų: Kretingos technologijos ir verslo mokyklos,  Žeimelio žemės ūkio mokyklos,  Zarasų žemės ūkio mokyklos,  Šilutės žemės ūkio mokyklos,  Alantos technologijos ir verslo mokyklos.

Projekto dalyviai lankėsi CFA Belliard – restoranų ir viešbučių pameistrystės centre bei Belliard licėjuje, kuriame yra ir GRETA darbo rinkos mokymo centras. CFA Belliard per metus išleidžia 200 000 eurų pirminėms žaliavoms ir vynui mokymo tikslais.

Taip pat lankėmės Europos profesinio mokymo ir pameistrystės centre CEFAA Villepinte. Čia per metus mokosi apie 400 pameistrių ir yra paruošiama apie 60 suaugusiųjų pagal tęstinio mokymo programas. Pameistriai turi būti pasirašę darbo sutartį su įmone (restoranu, kavine, viešbučiu ir t.t.), kad galėtų mokytis pameistrystės centre.

Vienas iš projekto uždavinių – susipažinti su karštųjų patiekalų bei užkandžių iš žuvų, jūros gėrybių gaminimu ir patiekimu. Tuo tikslu projekto dalyviai mokomojoje virtuvėje mokėsi atlikti jūrų žuvų (oto, europinės barzdotės, vėgėlės bei plekšniažuvės) pirminį bei šiluminį paruošimą. Kartu su šefais Xavier Barriere ir Alex Gdanski mokėmės paruošti jūros gėrybes: šukutes, midijas, bei trijų rūšių padažus (su krabais, bešamelio ir kt.).

Mokytojai ne tik patobulino praktines kompetencijas, bet ir ugdė kūrybiškumą patiekiant itin retus patiekalus.

Projekto dalyviai aplankė svarbiausius Paryžiaus istorinius kultūrinius objektus, susipažino su jų istorija, ją išsamiai pristatė visur mūsų delegaciją lydėjusi priimančiosios organizacijos „Eurl Aristote“ direktorė dr. Giedrė Cibulskaitė-Veršinskienė.

Dalyvavimas mobilumo projekte suteikia galimybę mokytojams įgytas teorines žinias  bei praktinius gebėjimus pritaikyti mokinių ugdymo procese, didinti profesinio mokymo patrauklumą bei kelti virėjo specialybės profesinį prestižą.

Rima Cvirkienė
profesijos mokytoja-metodininkė

EnglishLithuanian