Pakviestas į bėgikų komandą, buvęs mokytojas susigraudino

Šiais metais 5-asis pagarbos bėgimas „Algimanto apygardos partizanų takais“ buvo skirtas apygardos partizanų vado A. Starkaus-Montės 100-osioms gimimo metinėms. Sutapo ir Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetis. Iki šiol nė vieno bėgimo nepraleidusi, šiemet renginyje dalyvavo ir Margaritos mokyklos komanda, už lojalumą šiam bėgimui apdovanota specialiąja taure.

Ilgametis Margaritos mokyklos įvairių sportinių renginių organizatorius, iniciatorius, sumanytojas mokytojas Vytautas Žemėtis, šiemet pirmą kartą bėgo už mokyklos komandą jau išėjęs į užtarnautą poilsį. Mokytojas sakė buvęs labai sujaudintas, kad Margaritos mokyklos vadovai, kolegos, mokiniai jo nepamiršo ir pakvietė dalyvauti įsimintiname renginyje.

„Vaikus vežiau į visus penkis bėgimus, o dabar estafetę perdaviau mokytojai Raimondai Bagdonaitei. Mano mokiniai gerai bėga, jie auga motyvuoti“, – džiaugėsi V.Žemėtis.

Be jo ir R.Bagdonaitės, Margaritos mokyklos komandai atstovavo direktoriaus pavaduotojas Danius Gružinskas, mokiniai Viktorija Žandaraitė, Lukas Arlauskas, Vakaris Bitinas ir Augustas Užusienis.

Prasmingas bėgimas prasidėjo gėlių padėjimu prie memorialo „Žuvusiems už Lietuvos laisvę“  Adomynės kapinėse. Kupiškio rajono Adomynės Švč. M. Marijos bažnyčioje buvo aukojamos mišios už Algimanto apygardos partizanų vadą, visus Lietuvos partizanus bei laisvės gynėjus.

Po to Aluotų kaime prie Kupiško-Utenos kelio buvo atidengtas paminklas Antanui Starkui-Montei. Algimanto apygardos partizanų vadas, apsuptas Lietuvos okupantų ir kolaborantų, žuvo 1949 m. lapkričio 1 dieną apygardos štabo bunkeryje Šimonių girioje prie Priegodo ežero. Nenorėdamas pasiduoti, A. Starkus-Montė po atkaklių kautynių susisprogdino kartu su savo bendražygiais. Paminklą palaimino kunigas Saulius Kumelis, o kartu su Kupiškio rajono vadovais juostelę perkirpo paminklo kūrimo iniciatorius, žuvusio partizano Albino Pajarsko brolis Vladas Pajarskas.

Mūsų mokyklą pastebėjo ir renginyje dalyvavę žurnalistai. Portalas sportas.info rašo:

Šimonių girioje vykstantį pagarbos bėgimą pamėgo Panevėžio Margaritos Rimkevičaitės paslaugų ir verslo mokyklos moksleiviai, vadovaujami kūno kultūros mokytojos-metodininkės Raimondos Bagdonaitės. 

Mokytoja bėgo kartu su mokiniais ir turėjo puikią progą prisiminti, kai žaisdama žolės riedulį Šiaulių „Tauro“ jaunimo komandoje, per rungtynes nubėgdavo nemažai kilometrų. 
Dabar ji propaguoja sveiką gyvenimą, sveikai gyventi ragina ir savo mokinius. 

„Iš pradžių galvojau, jog bus sunku įveikti 6 km nuotolį, tačiau, kai aplinkui buvo tokie šaunūs bėgikai, tai kojos pačios kilojosi ir nešė į priekį. Mane pralenkė visa komanda, tačiau negalvojau pasitraukti iš trasos ir garbingai finišavau“, – džiaugėsi R.Bagdonaitė. 

www.margarita.lt

EnglishLithuanian