Neužmirštama Sausio 13-oji

Atsiliepdama į Tarptautinės komisijos nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti kvietimą, Margaritos centro bendruomenė jau penkioliktą kartą kartu su visa Lietuva pagerbė už šalies laisvę 1991-ųjų sausį kovojusius ir gyvybę paaukojusius žmones.

Rytą prasidėjo pilietinė akcija „Atmintis gyva, nes liudija“. Mokiniai kartu su mokytojais 8 val. languose įžiebė žvakutes – vienybės, atminimo ir pergalės simbolius. Degančios liepsnelės priminė šios istorinės dienos svarbą. Klasių auklėtojai su mokiniais prisiminė Sausio 13-osios įvykius, aptarė jų prasmę Lietuvos valstybei. Mokinių tarybos nariai drauge su kuratore Loreta Masiliūniene,  direktoriumi Tautvydu Anilioniu, istorijos mokytoju Vytautu Matulioniu, informaciniu technologijų mokytojais uždegė atminimo žvakelę Sausio 13-osios skverelyje, sukalbėjo maldą už žuvusiuosius už laisvę.

Fizinio ugdymo mokytojai organizavo krepšinio varžybas „Juk mes ne iš tų, kur pralaimi dar nenugalėti“.

9 klasės mokiniams vyko integruota pamoka ,,Neužmirštama Sausio 13-oji”. Kokia  Sausio13-osios, Laisvės gynėjų dienos reikšmė, kodėl taip brangios žuvusiųjų aukos – apie tai kalbėjo mokytojai su mokiniais iliustruodami savo pokalbį istorine dokumentine medžiaga.

„Sausio 13-osios atminimą, kaip ir kiekvienas tikras Lietuvos patriotas, nešiojuosi širdyje. Šių skaudžių patirčių iš lietuvio širdies negali ištrinti niekas“, – sakė pamokoje dalyvavęs centro direktorius T. Anilionis. Tuomet, kai Lietuvą purtė Sausio 13-osios tragedija, jis iš arti stebėjo tragiškus įvykius.

,,Tik atvėsus jausmams, kuriuos sukėlė 1991 m. sausio 13-osios prisiminimai, galima pažvelgti į šią mūsų valstybei ypač svarbią datą ramesniu žvilgsniu. Tik pažindami ir gerbdami praeitį, galime kurti Lietuvos ateitį, mokomės atsakomybės” – kalbėjo direktorius.

EnglishLithuanian