Naujos patirtys su Erasmus+ po karantino

Panevėžio Margaritos Rimkevičaitės profesinio rengimo centro 23 mokiniai (iš jų 6 mokinės su specialiaisiais poreikiais), sumažėjus Covid19 suvaržymams, galėjo laisviau atsikvėpti ir išvykti semtis profesinės patirties Austrijoje, Lenkijoje ir Italijoje pagal Erasmus+ programos 2020 m. vykdomą projektą.

4 būsimos floristės mokėsi profesinių paslapčių dviejuose Lenkijos miestuose: Grybow augalų centre „Ogrody zielony zakątek“- kaip naujai „prakalbinti“ augalus ir pratęsti jų gyvenimą, o Nowy Sacz gėlių salone „Klaudia Pustułka“ meistrė Klaudija mokė kurti puokščių ir kompozicijų eskizus-projektus, komponuoti gedulo renginių floristiką laikantis tos šalies nacionalinių ypatumų. Laisvalaikio metu mokinės vyko į Zakopanės regioną, Pieninų nacionalinį parką, plaukė mediniais plaustais Dunajeco upe, klausėsi pasakojimų, legendų apie septynis užkeiktus vienuolius, pamatė parko simbolį – Trijų Karūnų kalną.

Į Italiją išleidome dvi grupes: į Turiną – 4 siuvėjo, į Rodi Garganico – 11 virėjo, svečių aptarnavimo ir socialinio darbuotojo padėjėjo specialybių mokiniai.

Turine Romolo Zerboni amatų ir pramonės profesinėje mokykloje pamokų metu mūsų mokinės mokėsi kaip parinkti suknelių ir palaidinių konstrukcijas užsakovui, parengti lekalus ir pritaikyti apdailos elementus gaminiams. Laisvalaikio metu grožėjosi Aviglianos ežeru ir Alpių kalnais Bardonekijoje, lankė muziejus Turine.

Rodi Garganico miestelyje „Touring“ viešbutyje gyveno ir atliko mokymosi praktiką virėjo ir svečių aptarnavimo darbuotojo programas besimokantys mokiniai. Virėjos galėjo realiai „prisimatuoti“ profesiją, ruošdamos maisto produktus ir gamindamos įvairius itališkus dienos patiekalus viešbučio gyventojams. O svečių aptarnavimo darbuotojo specialybės mokinės tobulino žinias ir įgūdžius serviruodamos stalus,  viešbučio svečiams patiekdamos patiekalus ir gėrimus, sutikdamos svečius ir teikdamos jiems reikiamą informaciją.

Dvi socialinio darbuotojo padėjėjo specialybės mokinės, atlikdamos mokymosi praktiką senelių dienos centre, garbaus amžiaus senjorams stengėsi suteikti kiekvienai dienai naujų spalvų, rūpinosi individualiais jų poreikiais.

Mokymosi praktikos vietos Austrijoje vienam svečių aptarnavimo darbuotojo ir trims virėjo specialybės mokiniams buvo parinktos įvairiuose Austrijos miesteliuose: Gasmai, Sankt Kanzian am Klopeiner see, Kirchberg. Mokiniai paskirtas užduotis pagal savo profesiją atliko viešbučių virtuvėje ir pačiame viešbutyje.

Nors mokiniams buvo suteiktos skirtingų profesijų žinios, bet juos visus vienijo bendra patirtis: susipažinimas su naujomis kultūromis, kelionės ir naujų vietų įspūdžiai, gebėjimas susikalbėti ir bendrauti.

 

EnglishLithuanian