Mūsų mokykloje paminėta Europos kalbų diena

Nuo 2001 metų kasmet rugsėjo 26 d. yra švenčiama Europos kalbų diena. Europa yra turtinga savo kalbomis – šiame žemyne yra daugiau nei 200 vietinių kalbų. Kalbų mokėjimas yra svarbus jų atpažinimui, naudojimui ir saugojimui. O kitų kalbų mokymasis yra būdas, padedantis mums geriau suprasti vieniems kitus ir išvengti kultūrinių skirtumų.

Tradiciškai Europos kalbų diena paminėta ir Margaritos mokykloje. Visą savaitę mokiniai atlikinėjo įvairias užduotis ugdymo proceso metu. Šios savaitės tikslas ir uždaviniai buvo atkreipti mokinių dėmesį į kalbų mokymosi svarbą, kelti kalbų mokymosi motyvaciją, ugdyti pagarbą gimtajai kalbai bei visoms Europoje vartojamoms kalboms.

Mokyklos koridoriai buvo papuošti vaizdingomis pasisveikinimo, padėkos, atsisveikinimo frazėmis įvairiomis kalbomis, žymių žmonių sentencijomis apie kalbą. Talkinant mokytojoms Laurai Kalkienei, Odetai Zakarevičienei ir  Rasai Lazauskienei mokiniai savo pamąstymus apie užsienio kalbų mokymosi svarbą sudėliojo ,,Kalbų vandenyne“.

Rasa Lazauskienė,
lietuvių kalbos mokytoja

EnglishLithuanian