Mokytojus sveikinome su kava, arbata ir saksofonu

Spalio 5-oji – Tarptautinė mokytojo diena. Jau rugsėjo pabaigoje Mokinių taryba pradėjo tartis, kaip nustebinti Margaritos mokyklos mokytojus profesinės šventės proga.  Sutarėm, kad penktadienį valdžią perims Mokinių tarybos pirmininkė Kamilė Baladziedaitė ir kiti tarybos nariai.

Šventės išvakarėse, po pamokų, susirinkome puošti kabinetus, mokytojų kambarį ir klasės vadovų kabinetus. Pasiskirstėme užduotimis.  Deimantas pasisiūlė iškepti 2 pyragus, merginos nupirko mokytojams užrašų sąsiuvinius ir užrašė kiekvienam mokytojui palinkėjimą.

Naujoji direktorė mokytojams išsiuntė šmaikštų įsakymą „Dėl šventinių pamokų vedimo spalio 5 dieną“. Jame vyresnieji kolegos buvo įpareigoti atvyki vilkint šventinę uniformą (pranc. „Tenue de Ville“). Tikriausiai, mokytojai slapta džiūgavo, kad nebuvo nurodytas ,,Cravate Blanche“, nes vyrams būtų tekę ieškoti juodo frako, baltos liemenės, standžių baltų marškinių, peteliškės, juodų kelnių su juodomis šilkinėmis juostelėmis, juodų lakuotų batų, o moterims – ilgų vakarinių suknelių ir pirštinaičių.

Spalio 5-osios ankstų rytą (prieš 7 valandą!) susirinkome mokykloje ir laukėme atvykstančių mokytojų, kurie rinkosi nevėluodami, mat, Kamilė savo įsakyme juokauti nebuvo linkusi: prigrasino mokytojams nevėluoti, uždraudė savivaliauti, na, ir šiaip, ramiai klausytis saksofono muzikos, relaksuotis ir medituoti.

Mokytojus pasitikome plojimais ir dovanėlėmis, pakvietėme į mokytojų kambarį pasivaišinti kava, arbata ir pačių iškeptais pyragais. Dar laukė Mokinių tarybos paruoštas siurprizas – pakviestas saksofonininkas Danielius Laureckas, kuris mokytojams dovanojo muzikinius sveikinimus.

Deimantas Rubštavičius
9a klasės mokinys

EnglishLithuanian