Mokyklos dovana floristėms

Turbūt visi pastebime, kad Margaritos mokyklos floristės – vienos iš aktyviausių įvairių renginių dalyvių, garsinančių mus ne tik Panevėžyje, bet ir visoje Lietuvoje. Už gerus darbus mokykla floristėms dovanojo edukacinę kelionę į Alytų ir Kauną. Pateikiame profesijos mokytojos Vidos Čereškevičienės, lydėjusio floristo specialybės mokines į kelionę, įspūdžius.

Alytuje aplankėme pasaulinio bonsai eksperto Kęstučio Ptakausko įkurtą „Ryto rasos“ sodą. Anot Kęstučio, „Dievas sakė žmogui: „Rūpinkis sodu. Sulaužęs šį Dievo įsakymą, žmogus tapo nuodėmingas ir pažeidžiamas…“ Kiekvienam linkiu sukurti savo sodą…“

Vizitas į sodą, meistro pasakojimas pranoko visus lūkesčius. Buvome daug kartų nustebintos  matomų vaizdų ir išgirstų istorijų, laimėjimų, garsių meistrų rankų darbo dovanų gausa Kęstučio namų muziejuje. Ilgai negalėjome palikti šio rojaus kampelio.

Trumpa sodo istorija:
1988 m. – pirmoji pažintis su bonsai ir japoniškų sodų menu. Pirmasis bonsai gautas kaip dovana.
1988-2000 m. – literatūros apie bonsai ir japoniškų sodų meną paieška, pirmieji bandymai savarankiškai formuoti medžius, jamadori paieška.
1996-2002 m. – privataus japoniško stiliaus sodo „Ryto rasos sodas“ sukūrimas.

Antrą kelionės dalį lankėme VDU botanikos sodą Kaune. Susipažinome su oranžerijose augančių augalų asortimentu, grožėjomės rudens sezono gėlių žiedais. Sunku buvo apsispręsti, kuris rožės ar jurgino žiedas gražiausias. Pakerėjo jų gausa. Tad kaip floristės nusprendėme, kad visos gėlės gražios. Jos atneša puikias emocijas, guodžia ir puošia buitį.

FL 17 grupės floristės ir mokytoja Vida Čereškevičienė

EnglishLithuanian