Mokykla skaitė „Kalėdų giesmę“

Artėjančių švenčių proga Margaritos mokykloje įvyko tradicinis skaitymo maratonas – MOKYKLA SKAITO. Čarlzo Dikenso (Charles Dickens) „Kalėdų giesmė“.

Renginio pradžioje Vakaris Bitinas trimitu atliko Fonso van Gorpo (Fons van Gorp) kūrinį ,,Now to Work“. Emilija Giedraitytė mokyklos bendruomenei dovanojo šventišką dainą ,,Wham! – Last Christmas“. 10 klasės mokiniai pasveikino visus dainuodami nuotaikingą dainą „Sninga iš meilės“.

Gimnazijos skyriaus vedėja Jolanta Aleščikienė priminė, kuo ši diena yra reikšminga: ,,Šiandien gruodžio 19 diena. Simboliška, kad Čarlzo Dikenso „Kalėdų giesmė“ pirmą kartą buvo išleista 1843 metų gruodžio 19 dieną“.

Sulig trečiuoju varpelio dūžiu buvo atverstas pirmasis knygos lapas. Kalėdinę istoriją skaityti pradėjo renginio organizatorės: bibliotekininkė Jolita Rutkauskaitė ir lietuvių kalbos mokytoja Rasa Lazauskienė. Skaitymo maratone dalyvavo mokytojai, administracijos darbuotojai ir 56 mokiniai.

Tik skaitydamas žmogus įgyja estetinę patirtį, pajunta bendrumą. Skaitymas skatina žmogų augti. Alfredas Adleris (Alfred Adler) rašė: „Gera knyga gali mus išmokyti apie pasaulį ir apie save. Skaitydamas mokaisi ne tik skaityti, tu taip pat daugiau išmoksti apie gyvenimą. Tu tampi išmintingesnis“.

Č. Dikenso knygos „Kalėdų giesmė“ skaitymas prasidėjo 9 valandą ir nenutrūko nė vienai minutei. Knyga keliavo iš rankų į rankas, o kiekvienas skaitydamas stengėsi perteikti pamokančią istoriją apie šykštuolį Skrudžą ir tris jį aplankiusias dvasias. Užsienio kalbų mokytojų Rimos Rudytės, Lauros Kalkienės ir Odetos Zakarevičienės parengti mokiniai skaitymo maratonui suteikė naują atspalvį skaitydami užsienio kalbomis.

,,Šlovinsiu Kalėdas savo širdyje ir stengsiuosi išsaugoti jų dvasią ištisus metus“ – pasakė Skrudžas. Šiais žodžiais ir baigėme tradicinį  „Kalėdų giesmės“ skaitymo maratoną.

Rasa Lazauskienė,
Jolita Rutkauskaitė

EnglishLithuanian