Mokiniai vėl galės išbandyti profesiją dar gimnazijos suole

Iki rugpjūčio 11 dienos vyksiančiame priėmime į Panevėžio Margaritos Rimkevičaitės profesinio rengimo centrą šiemet, kaip ir pernai, gali dalyvauti ne tik norintieji įgyti kvalifikaciją pagal visą profesinio mokymo programą, bet ir I gimnazijos klasės (9 kl.) ir III klasės (11 kl.) gimnazistai, norintys mokytis pagal atskirus profesinio mokymo modulius.

Šiemet Margaritos Rimkevičaitės PRC gimnazistams pirmokams siūlo rinktis Virėjo profesijos Nesudėtingos technologijos tautinio paveldo patiekalų gaminimo modulį, o trečiokams – Floristo programos Augalų komponavimo arba Multimedijos paslaugų teikėjo Fotografijos pagrindų profesinio mokymo modulius.

Multimedijos paslaugų teikėjo profesija

Virėjo profesija

Pažymėtina, kad gimnazistai, pasirinkę „ragauti“ profesijos Margaritos Rimkevičaitės PR centre, gimnazijoje GALĖS NESIMOKYTI PRIVALOMOS TECHNOLOGIJŲ PROGRAMOS. Todėl mokymosi krūvis beveik nepadidės.

„Pernai startavusi naujovė susilaukė nemažo susidomėjimo tiek iš profesinio mokymo, tiek iš bendrojo ugdymo mokyklų, tad šiemet išplėstas profesinio mokymo modulių, į kuriuos galėtų ateiti gimnazistai, norintys dar besimokant mokykloje pasimatuoti profesiją, pasirinkimas“, – sako Švietimo, mokslo ir sporto viceministrė Agnė Kudarauskienė.

Margaritos Rimkevičaitės profesinio rengimo centro direktorius Tautvydas Anilionis

Jau antrus metus esančiomis tokiomis galimybėmis džiaugiasi ir Margaritos Rimkevičaitės PRC direktorius Tautvydas Anilionis. Pasak jo, Europoje tai tikrai dažnas reiškinys. Pavyzdžiui, Suomijoje dauguma jaunuolių pirmiau įgyja profesiją, o tik vėliau, jei jaučia poreikį akademiniam mokymuisi, stoja į aukštąsias mokyklas.

„Džiaugiuosi, kad atsiranda daugiau lankstumo, profesinio mokymo prieinamumo ir mūsų šalyje. Jaunam žmogui suteikiamos galimybės pačiam formuotis kvalifikaciją, įsidarbinimo ir karjeros perspektyvą. Matyt reikėtų pažymėti ir tai, kad baigus gimnaziją ir jau turint profesijos įgūdžių, jaunas žmogus yra visiškai kitaip vertinamas darbo rinkoje, atsiranda reali galimybė pačiam užsidirbti“, – tvirtina direktorius T. Anilionis.

Modulinės – iš atskirų modulių sudarytos – profesinio mokymo programos leidžia mokiniui įgyti norimą kvalifikaciją ne tik mokantis nuosekliai pagal visą programą, bet ir imant atskirus modulius, pasirinkus priimtiniausią mokymosi būdą ir tempą.

Gimnazistai, nusprendusieji pasirinkti modulinį profesinį mokymą, mokysis kiek kitaip negu Margaritos Rimkevičaitės PRC auklėtiniai. Jie pasirinks tik dalį programos, t. y. vieną atskirą modulį ir mokytis pagal jį. Pasirinkęs vieną modulį mokinys profesinėje mokykloje galės turėti nuo 3 iki 6 pamokų, o mokymasis truks nuo vienerių iki dvejų metų.

Mokinys kartu su savo gimnazija ir profesine mokykla susidarys individualų mokymosi planą, kad būtų neviršytas maksimalus savaitinis 35 pamokų skaičius. Abi mokyklos bendradarbiaudamos derins mokiniui palankų pamokų tvarkaraštį.

Mokinys, baigęs atskirą modulį, gaus įgytą kompetenciją patvirtinantį pažymėjimą. Įgytos kompetencijos jam leis užsiimti atitinkama veikla, o mokantis toliau pagal tos pačios kvalifikacijos programą įgytos kompetencijos galės būti įskaitomos, tad sutrumpės mokymosi laikas.

Sudarant sąlygas mokytis profesijos dar mokyklos suole, bendrojo ugdymo mokyklų ir gimnazijų mokiniams atveriamos daug įvairesnės pasirinkimo galimybės: baigęs mokyklą mokinys gali toliau tęsti mokslus profesinėje mokykloje ar stoti į universitetą, ar kolegiją. Jam taip pat atsiranda galimybė dirbti pagal įgytą profesinę kvalifikaciją, galbūt susikurti sau darbo vietą, o panorus mokytis toliau studijas rinktis jau išbandžius darbo pasaulį ir gerai apsisprendus dėl specialybės, į aukštąją mokyklą nusinešant ne tik akademinių žinių, bet ir praktinių įgūdžių.

Pernai pirmą kartą sudaryta galimybe įgyti profesijos žinių dar besimokant mokykloje pasinaudojo apie pusė tūkstančio gimnazistų.

Informaciją apie galimybes mokytis profesijos gimnazistams gali suteikti Panevėžio Margaritos Rimkevičaitės profesinio rengimo centras tel. 8 674 04839 arba adresu Aldonos g. 4. Daugiau apie profesinio mokymo programas: https://margarita.lt/2021-m-priemimas/

Priėmimą į profesines mokyklas vykdo Lietuvoshttps://margarita.lt/2021-m-priemimas/ aukštųjų mokyklų asociacija bendrajam priėmimui organizuoti (LAMA BPO), jis vyksta internetu https://profesinis.lamabpo.lt.

www.margarita.lt
Parengta pagal Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos informaciją

Daugiau apie Margaritos Rimkevičaitės profesinio rengimo centrą

 

EnglishLithuanian