Mokėmės Hamburge… kol dar buvo galima

Kol dar buvo galima ir pasaulis nesustojo dėl nelemto viruso, trys Prekybos įmonės vadybininko padėjėjo, du Kompiuterių tinklų derintojo ir vienas Multimedijos paslaugų teikėjo specialybės mokiniai atliko mokymosi praktiką Hamburge, Vokietijoje. Mokinius priėmė mokyklos partneris – organizacija „Infeba e.V.“, kurios vadovė Virginija Vinčaitė rūpinosi mokinių apgyvendinimu, maitinimu ir kultūros programa visos praktikos metu.

Mokiniai pasidalino savo įspūdžiais, kaip jiems sekėsi prisitaikyti prie naujos praktikos vietos, kokias užduotis teko atlikti ir kas jiems patiko ne tik dirbant, bet ir leidžiant laisvalaikį.

Dvi Prekybos įmonės vadybininko padėjėjo specialybės mokinės dirbo prekybos centre Penny Market, kuriame susipažino su kitokia prekybos centrų sistema negu Lietuvoje, pildė prekių lentynas, padėdavo kolegoms atlikti jų darbus, pirkėjams rasti reikalingas prekes. Jos ne tik atlikdavo darbus pagal specialybę, bet ir įgijo kitokių įgūdžių, pvz. kepti duoną ir bandeles pirkėjams. Merginos pamatė, kaip šiame prekybos centre stengiamasi dėl pirkėjų ir kaip, jų manymu, reikia elgtis parduotuvėje ir yra ko pasimokyti.

Kita Prekybos įmonės vadybininko padėjėjo specialybės mokinė atliko praktiką šeimos restorane Teigtasche. Čia ji prisidėjo prie restorano vidaus interjero grąžinimo, patobulino žinias dirbdama su kasos aparatu, pildydama  sąskaitas faktūras, išmoko atrinkti praėjusių metų užsakymus iš tam tikrų įmonių.

Du Kompiuterių tinklų derintojo specialybės mokiniai tobulino savo profesinius įgūdžius elektronikos parduotuvėse. Jie taisė įvairią elektroniką: mobiliuosius telefonus, televizorius, spausdintuvus, kompiuterius; tikrino kompiuterių specifikacijas ir pagal jas nustatinėjo pardavimo kainas.

Kitam mokiniui, studijuojančiam Multimedijos paslaugų teikėjo specialybę, teko galimybė atlikti mokymosi praktiką kopijavimo paslaugų įmonėje, kurioje jis darė filmavimo, vaizdo montavimo, grafinio dizaino darbus, dirbo su Photoshop ir Adobe After Effects programomis, ieškojo idėjų ir jas gyvendino paskirtose užduotyse.

Laisvu laiku nuo praktikos, mokiniai susipažino su Hamburgo miestu ir įžymiomis vietomis, lankėsi miniatiūrų muziejuje, jūrų uoste, Elbės filharmonijoje.

Dalyviai liko patenkinti ne tik savo praktika, sutiktais žmonėmis, bet ir šiltu bei draugišku bendravimu su organizacijos vadove Virginija, jos suteikta pagalba visu praktikos laikotarpiu, perduotomis žiniomis apie Hamburgo miestą. Mokinė, kuri dirbo šeimos restorane, šiltai atsiliepė apie draugiškus jo darbuotojus, savininkę ir jos vyrą. Merginos, dirbusios prekybos centre, taip pat džiaugėsi savo praktikos vieta, geru ir draugišku darbuotojų elgesiu, vadovo pagalba.

 

 

 

 

EnglishLithuanian