Minime Laisvės gynėjų dieną (I)

Margaritos mokyklos bendruomenė Laisvės gynėjų dieną mini visuotine pilietine iniciatyva „Atmintis gyva, nes liudija“. Iniciatyvos ženklas – žvakė, ji simbolizuoja gyvybę, šviesą, teisingumą, atmintį ir vienybę. Abiejuose mokyklos korpusuose Laisvės gynėjų diena pasitikta dešimčiai minučių pastatų languose uždegant atminimo žvakutes.

Šiomis dienomis Lietuva prisimena gūdų 1991 metų sausį, kuomet už laisvę gyvybes paaukojo tėvynės gynėjai. Tuomet Lietuvos visuomenė apgynė savo nepriklausomybę.

Dauguma Margaritos mokyklos mokinių apie sausio įvykius žino tik iš tėvų, senelių, vyresnių artimųjų, mokytojų pasakojimų. Prieš 27 metus Lietuvą su nuostaba ir susižavėjimu stebėjo visas pasaulis. Tūkstančiai beginklių žmonių, vedami tik savo neginčijamos tiesos, valios ir apsisprendimo apginti Lietuvos laisvę ir nepriklausomybę, stojo prieš galingus tankus, automatų vamzdžius. Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, visuose miestuose. Žinoma, ir Panevėžyje. Būtent čia buvo susirinkusi didžiulė minia, pasirengusi paaukoti gyvybes už Lietuvos laisvę ir nepriklausomybę.

Mokinių tarybos nariai prie stendo, skirto Laisvės gynėjams, iš žvakelių sudėliojo širdį ir pavadino „Lietuvos širdis“.

Šiandien galime sakyti – 1991 metų sausio 13-ąją ne tik turėjome drąsos be ginklo rankose stoti prieš galingą agresoriaus mašiną, bet ir nugalėjome. Šiandien galime tvirtai teigti: Sausio 13-oji – tai mūsų visų pergalės, pasididžiavimo, atminties diena.

Pilietine iniciatyva „Atmintis gyva, nes liudija“ renginiai vyks ne tik šiandien, bet ir kitomis dienomis. Apie juos galima sužinoti ČIA.

Į įvairius renginius kviečia ir Panevėžio miestas. Apie juos – ČIA.

 www.margarita.lt

EnglishLithuanian