Mes sakome: „GERBKIME. MYLĖKIME. ŠYPSOKIMĖS. DRAUGAUKIME.“

Kovo 19-23 dienomis Margaritos mokykla tradiciškai prisidėjo prie respublikinės „Veiksmo savaitės BE PATYČIŲ 2018“.

Akcijos metu atkreipėme mokinių dėmesį į vis dar gają patyčių problemą, skatinome vieni kitus būti draugiškus ir pagarbius.

Visą savaitę vyko daug šiltų šypsenų ir puikių emocijų suteikę mokinių komandos formavimo užsiėmimai nekasdieniais pavadinimais: „Amebos elektrinė tvora“, „Karšto šokolado upė“, „Helio lazdelė“.

Mūsų mokykloje ir Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešojoje bibliotekoje vyko prevencinių filmų peržiūra. Juos ne tik žiūrėjome, bet ir mąstėme, aptarėme, patyčių išgujimo iš mūsų gyvenimo sprendimo kelius. Akcijos rengėjai siekė atkreipti dėmesį į mokykloje vis labiau plintančias elektronines patyčias ir saugų bendravimą socialiniuose tinkluose. Pertraukų metu mokiniai dalyvavo akcijoje „draugų klasė“ ir žaidė įvairius stalo žaidimus.

Prevencinės savaitės metu taip pat vyko pokalbiai anglų kalba apie mokinių elgesį matant patyčias ir galimybę jį keisti. Mokiniai darė plakatus, juose rašė jiems svarbias mintis, šūkius. Mokinių tarybos nariai ir savanoriai vyko į darželį „Gintarėlis“ kuriame vedė užsiėmimą „Draugai draugams“.

Savaitė, palikusi visiems daugybę puikių prisiminimų bei įspūdžių, pralėkė nejučia. Tikimės, kad tokios akcijos kaip ši padeda skatinti draugiškus ir pagarbius santykius tarp paauglių, tarp mokinių ir mokytojų, o svarbiausia – formuoti nuostatą, kad patyčios nėra normalus reiškinys.

www.margarita.lt

 

EnglishLithuanian