Margaritos centre – jautri Holokausto tema

Nors mokslo metai dar neprasidėjo, Panevėžio Margaritos Rimkevičaitės profesinio rengimo centras jau šią savaitę pasitiko svečius iš visos Lietuvos. Dvi dienas vyko renginiai, skirti Tolerancijos ugdymo centrų vadovams ir koordinatoriams „Tolerancija, istorijos suvokimas ir vertinimas“.

Centro direktorius Tautvydas Anilionis pasveikino visus seminaro dalyvius ir džiaugėsi gyvu renginiu: mums smagu, kad naujo IT centro pirmas renginys sukvietė nemažą būrį žmonių, kuriems svarbi tolerancija, kurie plėtoja diskusiją jautria Holokausto tema.

Tarptautinės komisijos nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti vadovas Ronaldas Račinskas pabrėžė: „Svarbu susitikti, pajausti, kad nesame vieni, kad yra bendraminčių tinklas ir tai, ką darome, galime padaryti tik būdam kartu.“

O kai toks didelis bendraminčių būrys, tai ir padaryta nemažai. Apie tai, kas nuveikta, kalbėjo sekretoriato vadovo pavaduotoja, Švietimo programų koordinatorė Ingrida Vilkienė. Pasak programų koordinatorės, Lietuvoje veikia 152 Tolerancijos ugdymo centrai, pravesta daugiau nei trisdešimt paskaitų, įgyvendinti projektai, o vienas iš šilčiausių ir jautriausių renginių – mokinių sukurti tremtiniams skirti ir išdalinti atvirukai. Šiuo metu per Lietuvos miestus ir miestelius žygiuoja „Atminties kelias“, skirtas 80-osioms žydų Holokausto Lietuvoje metinėms paminėti. Akivaizdu, kad centrų veiklos karantino laikas nesustabdė, šis išbandymas atvėrė kitokių galimybių bendravimui, bendradarbiavimui.

Seminare dalyvavo ir kviestiniai svečiai: diskusiją istorinės atminties klausimais tęsė Europos parlamento narė Rasa Juknevičienė. Žurnalo „Passport Litvakai“ leidėjas Kęstutis Pikūnas pasidalino mintimis apie atliktą ryškų kūrybinį darbą, bendravimo su žurnalo pašnekovais subtilumus, kaip svarbu susieti tekstą ir vaizdą, kad perteiktų įtaigią emociją skaitytojui. Pirma darbo diena baigėsi Panevėžio lėlių vežimo teatro spektakliu „Mano vardas Icchokas“ ir diskusija su jo režisieriumi Juliumi Dautartu.

Antroji diena taip pat praturtino vizualiniu menu: dalyviai džiaugėsi „Garso“ kino teatro suteikta galimybe peržiūrėti naują režisieriaus Jurgio Matulevičiaus filmą „Izaokas“. Vėliau laukė teminė ekskursija ir pažintis su atnaujintomis Panevėžio kraštotyros muziejaus ekspozicijomis bei edukacinėmis veiklomis ir erdvėmis, jas pristatė muziejaus direktorius dr. Arūnas Astramskas. Susitikimas baigėsi Tarptautinės komisijos sekretoriato ir Panevėžio kraštotyros muziejaus bendradarbiavimo sutarties pasirašymu.

Tikimės, kad dvi dienos, turtingos pranešimų ir kultūrinių renginių, suteiks pedagogams įkvėpimo pradėti naujus mokslo metus ir tęsti garbingai Tolerancijos centrų veiklą. Dėkojame renginio dalyviams, pranešėjams, diskusijų iniciatoriams.

O pabaigti norėčiau Ingridos padėka:

„Džiugu, kad ilgai planuotas seminaras, net 2 metus, pagaliau įvyko Panevėžyje ir būtent šioje švietimo institucijoje, kurioje Tolerancijos ugdymo centras veikia jau daugiau nei dešimtmetį. Šiame profesinio rengimo centre bendražmogiškų vertybių ugdymas yra tapęs prioritetu visiems besimokantiems mokiniams ir dirbančiam personalui. Tad ačiū visam profesinio rengimo centro kolektyvui ir ypač didelis dėkui direktoriui Tautvydui Anilioniui“.

Rūta Šalkauskaitė
IT mokytoja

EnglishLithuanian