Laisvės pavasarį dainuojame Laisvę

Šiandien, antradienį, į Panevėžio muzikinį teatrą suvažiavo dainuojantys profesinių mokyklų mokiniai iš visos Lietuvos. Čia vyksta Panevėžio Margaritos Rimkevičaitės paslaugų ir verslo mokyklos organizuojamas jau IX respublikinis dainų konkursas „Laisvės pavasaris“, skirtas Lietuvos Valstybės atkūrimo šimtmečiui.

Šis konkursas – vienintelis toks profesinių mokyklų renginys Lietuvoje. Šiemet į „Laisvės pavasarį“ dainuoti Laisvės atvyko svečiai iš 14 Lietuvos mokymo įstaigų. Dalyvių geografija taip pat įspūdinga: bus sulaukta svečių iš Vilniaus, Kauno, Joniškio, Kelmės, Radviliškio, Žeimelio, Kėdainių, Kupiškio, Zarasų ir Elektrėnų.

Konkursą pradėjo visi dalyviai ir žiūrovai, su meile sugiedoję Lietuvos himną.

Renginio organizatorė Loreta Masiliūnienė pristatė kompetentingą konkurso komisiją, kurios jau daugiametis pirmininkas – Muzikinio teatro vadovas Vidmantas Kapučinskas.

Margaritos mokyklos direktorius Tautvydas Anilionis, sveikindamas konkurso dalyvius, pabrėžė, kad konkurso data pasirinkta neatsitiktinai: šiandien – Žemės diena. Ją būtina puoselėti ir saugoti. Šiandien – lygiadienis. Bundant gamtai, visi tampame linksmesni ir geresni.Šiandien – ir visuotinai pripažinta Laimės diena. Ar gali būti geresnė diena “Laisvės pavasariui?” – retoriškai klausė direktorius.

Sveikinimo žodį tarė Seimo nario Povilo Urbšio padėjėja Jūratė Kavaliauskienė, Margaritos mokyklos kapelionas Pavel Andžejevski.

“Šie metai ypatingi mūsų Valstybei, mūsų Tėvynei. Šis konkursas – tai dar viena proga džiaugtis ir didžiuotis tuo, kad esame lietuviai, savo Lietuvos piliečiai. Ir, jei ką nors norime pakeisti, turime nesižvalgyti į prezidentus, Seimo narius ar dar ką nors – turime pradėti keistis patys. Kokia bus Lietuva, priklauso tik nuo mūsų”, – sakė P.Andžejevski.

Po iškilmingų kalbų festivalį pasveikino ir Margaritos mokyklos draugai – Vilties progimnazijos šokėjai, vadovaujami Ričardo Bakanausko ir šokių grupė “eLKadance”, vadovė Laurita Merkelė.

O tada prasidėjo…

 

EnglishLithuanian