Kur rožėmis nekvepia

Gimnazijos skyriaus vedėja Jolanta Aleščikienė su “Aukštaitijos vandenų” svečiais – Margaritos mokiniais.

Margaritos dvyliktokai ir devintokai lankėsi Papušių kaime, Panevėžio rajone UAB “Aukštaitijos vandenys” nuotekų valymo padalinyje. Jie susipažino su centralizuotu vandentiekio ir nuotekų šalinimu bei valymu.

“Aukštaitijos vandenų” atstovas Svajūnas Mikeška niekada nepritrūksta istorijų apie vandens švarinimą ir kokybę.

Įmonės atstovas ryšiams su visuomene Svajūnas Mikeška ekskursiją pradėjo pasakojimu apie tai, kad Panevėžiui svarbi upė Nevėžis mena laikus, kai dėl vandens užterštumo joje buvo išnykę visi gyvi organizmai, o tokiu vandeniu pagirdyta ūkininko karvė iškart nugaišo. Dabar į Nevėžį iš įmonės išleidžiamas išvalytas vanduo visiškai nekenksmingas gamtai, o Letuva yra antra po Danijos pasaulyje pagal išvalyto vandens kokybę.

Ekskursijos metu sužinojome, kaip vyksta pirminis ir antrinis nuotekų valymas, kokį darbą atlieka bakterijos biologinio valymo įrenginiuose, kaip tvarkomas ir laikomas dumblas, kur panaudojamos biodujos, S. Mikeška papasakojo apie vandens laboratorijų darbą. Įmonės darbuotojai budi visą parą, kad nuotekų vandenys, prieš išleidžiant į Nevėžio upę, būtų tinkamai išvalyti.

Gauta informacija ugdys mūsų visų atsakingą požiūrį į gamtos išsaugojimą.

www.margarita.lt

EnglishLithuanian