Kaukių kolekcija – Margaritos centre

Margaritos centro bibliotekoje – unikali kaukių kolekcijos paroda: Giedrės ir Manto Kanapeckų ne vienerius metus rinktos kaukės ir jų istorijos. Turime puikią galimybę pasigrožėti originaliomis ir fantastiškomis kaikėmis. Jų eksponuojama net 16.

Giedrė papasakojo apie kolekcijos pradžią.

„Kolekcija prasidėjo nuo vienos mažos kaukės iš Kalvarijų sendaikčių. Ją nusipirkau aš ir pakabinau savo kambaryje. Mane visada labai traukė įvairūs afrikietiški dalykai: kaukės, statulėlės ir viskas, kas natūralu – iš medžio, akmens, molio.

Taigi sendaikčių turguje ieškodavau panašių dalykų. Taip pradėjo kauptis ir kaukės. Mantui jos irgi patiko, tad abu įsitraukėm į kaukių paieškas sendaikčiuose. Iš pradžių pirkome tik medines, bet palaipsniui kolekcijoje atsirado ir molinių, geležinių, gipsinių. Ne visos jos afrikietiško stiliaus. Kai kurios unikalios ir vienetinės, rankų darbo.

Kai kurios galėjo būti naudotos apeigose. Kai tik parsinešu namo naują kaukę, ją visada nuplaunu po šaltu vandeniu, tris kartus ištardama šiuos žodžius: “Kas gera pasilik, kas bloga – nusiplauk!”. Man taip tarsi ramiau, kad nieko blogo neparsinešame į savo namus.

Dauguma kaukių yra pirktos Lietuvoje iš įvairiausių sendaikčių. Daugiausia iš Vilniaus, Panevėžio. Keletą jų esame parsivežę iš kelionių – Italijos, Belgijos, Maltos, Vokietijos. Jos taip pat rastos tarp sendaikčių. Ant kai kurių kaukių yra jų gimimo vieta išraižyta, tad pačios jos – iš įvairiausių pasaulio kampelių! Iš viso jau surinkome apie 100“.

www.margarita.lt

EnglishLithuanian