Karantino metu belieka dalintis prisiminimais apie įgyvendintus Erasmus+ programos projekto vizitus, todėl kiekvieną savaitę iki balandžio pabaigos jūs galite paskaityti apie mokinių patirtus įspūdžius mokymosi praktikos metu ir profesijos mokytojų patirtį mokymosi metu užsienyje.
Dar viena Margaritos mokyklos 6 mokinių grupė buvo išvykusi į mokymosi praktiką Nowy Sącz, Lenkijoje 2019 m. vasario 17 – kovo 15 d. pagal Erasmus+ programos profesinio mokymo sektoriaus 1 pagrindinio veiksmo projektą „Profesinių kompetencijų tobulinimas panaudojant ES šalių patirtį“ Nr. 2018-1-LT01-KA102-046734. Mokinius priėmė, apgyvendino, maitino ir jais rūpinosi mokyklos partneris Tomek Walicki, Centrum Wspierania Szkół mokyklos direktorius.
Du Multimedijos paslaugų teikėjo specialybės mokiniai savo mokymosi praktiką atliko miesto savivaldybėje: IT ir regiono turizmo skyriuose bei darbo biržos IT skyriuje. Paklausti apie praktikos metu atliekamus darbus ir patobulintus profesinius įgūdžius, vaikinai išsamiai papasakojo, kad susipažino su skyriuose esama technika, serveriais ir programine įranga, regiono turizmo vietovėmis ir istorija, dirbo su vaizdo ir garso redagavimo programomis, kūrė to regiono atvirukus, lankstinukus ir plakatus, taip pat reklaminius atvirukus apie Lietuvą, maketavo, kūrė ir gamino vizitines korteles. Įgytą patirtį vaikinai planuoja panaudoti savo tolimesnėje profesinėje veikloje.
Dvi merginos, besimokančios pagal Floristo mokymo programą, savo profesines žinias gilino gėlių salone, kurioje išbandė naujų floristinių metodų ir patobulino įvairias komponavimo technikas, pynė vainikus, krepšelius, komponavo šventines puokštes ir kompozicijas, įgavo patirties dirbdamos su gyvomis ir dirbtinėmis gėlėmis. Vertindamos mokymosi praktiką, mokinės teigė, kad be patobulintų profesinių įgūdžių, jos išmoko greitai ir kokybiškai dirbti, taip pat dirbti komandoje.
Restorano „Bohema“ virtuvė buvo paskirta kaip mokymosi praktikos vieta dviems virėjo specialybės mokiniams, kurioje vaikinai turimas teorines žinias pritaikė praktiškai.
Mokiniams buvo suteikta galimybė ne tik tobulinti profesines žinias, bet ir pažinti šalį aplankant Lenkijos miestus. Dalyviai vyko į Zakopanės regioną, Termos Bania vandens parką, kuriame didžiausią įspūdį paliko terminiai baseinai po atviru dangumi su vaizdu į kalnus. Taip pat apsilankė Veličkos druskų kasykloje ir Krokuvos mieste, vaikščiojo po senamiesčio gatveles, aplankė Vavelio pilį, ragavo vietinės virtuvės.
Pasiteiravus, kas labiausiai patiko per visą šį laikotarpį, visi dalyviai teigė, kad jiems patiko išvykos į kitus miestus, kurios, pasak Multimedijos paslaugų teikėjo specialybės mokinio Arno, padėjo atsipalaiduoti nuo praktikos ritmo ir iš naujo pasiruošti savaitei. Tos pačios specialybės mokinys Marius praplėtė akiratį, susipažino su šauniais žmonėmis. Judita, besimokanti floristo profesijos, atsakė, kad jai buvo įdomu pažinti šios šalies kultūrą, patiko žmonių bendravimas, mandagumas bei paslaugumas, ramybė, streso ir įtampos nebuvimas. Kitai floristo specialybės mokinei Gražinai šis laikotarpis davė daug patirties, naujų įspūdžių, gerų emocijų ir naujų pažinčių. Gėlių salono, kuriame abi merginos dirbo, savininkė šiltai jas priėmė, suteikė daug informacijos ir praktikos, o savininkės padėjėja buvo taip pat paslaugi ir padėdavo iškilus sunkumams. Visą šį laikotarpį atmosfera darbo vietoje buvo smagi, jos laisvai bendravo be suvaržymų. Gražina šiltai atsiliepė apie Centrum Wspierania Szkół mokyklos direktorių Tomek, kuris visada buvo šalia, kai iškildavo kokia problema, taip pat apie mokyklos darbuotojus – mokymo dalies administratorę Genę ir mokytojo padėjėją Dalią – kaip malonias ir rūpestingas, kurios vyko kartu su mokiniais kaip lydintys asmenys.