Karantinas: geras laikas prisiminimams (4). Vizitas Anglijoje

Šią savaitę IT profesijos mokytoja Edita Ličkūnienė dalinasi savo prisiminimais apie darbuotojų mokymus, vykusius 2019 m. spalio 28 – lapkričio 1 d. pagal Erasmus+ programos profesinio mokymo sektoriaus 1 pagrindinio veiksmo projektą „Profesinės karjeros kelias su Erasmus+“ Nr. 2019-1-LT01-KA116-060337 Jungtinėje Karalystėje, Liverpulyje.

Vienos savaitės vizito metu informacinių technologijų profesijos mokytoja susipažino su Anglijos švietimo sistema, lankėsi Cheshire College South & West ir Blackpool & the Fylde College. „Įspūdingi mokymo įstaigų architektūriniai sprendimai, patogios poilsio zonos, šviesios patalpos, modernios praktinio mokymo bazės, gausus besimokančiųjų būrys, daug specialybių“, – tokį paveikslą savo prisiminimuose apie stažuotės įspūdžius piešia Edita Ličkūnienė. Ji žavisi, kad visas darbo procesas šiose mokymo įstaigoje yra kompiuterizuotas: „Visi turi elektroninius parašus, kas gerokai sumažina popierizmą ir taupo laiką“. IT profesijos mokytoja įdėmiai stebėjo, kaip organizacijose yra panaudojamos skaitmeninės technologijos tiek organizacijos valdymo, tiek ugdymo procesuose, kokie mokymo metodai yra įgyvendinami sėkmingiausiai.

Prisimindama viešnagę viename Liverpulio profesijos mokymo centre profesijos mokytoja Edita pasakoja: „Man labai patiko kolegų bendradarbiavimo praktikos. Mokykla naudoja „Moodle“ platformą, kurioje visa paskelbta mokymo medžiaga yra prieinama kiekvienam mokytojui, taigi prireikus pavaduoti mokytoją nesudėtinga gauti medžiagą, o dėstant naują dalyką nereikia iš naujo ruošti užduočių ir pan.“

Didelį įspūdį Liverpulio mokslo parke Lverpool Science Park paliko susitikimas su tyrimų organizacija „Angel Solutions“, dirbančia naujausiomis technologijomis, taikomomis jaunų ir suaugusių žmonių švietimui, susipažino, kaip įmonės gali pritaikyti šią naują technologiją, stebėdama kolegų darbą, dirbant su taikomosiomis kompiuterinėmis programomis.

Vizito metu profesijos mokytoja pagilino profesinės anglų kalbos kompetencijas, įgijo naujų profesinių gebėjimų mokymo ir mokymosi proceso organizavimo srityje, dalijosi gerąja patirtimi su kolegomis iš užsienio mokymo institucijų bei užmezgė naujus kontaktus bendradarbiavimui.

www.margarita.lt

 

EnglishLithuanian