Kalėdinės istorijos skaitymo maratonas

Artėjančių švenčių proga Panevėžio Margaritos Rimkevičaitės paslaugų ir verslo mokykloje įvyko  keturių valandų skaitymo maratonas – „MOKYKLA SKAITO“ Charlzo Dikenso „Kalėdų giesmė“. 

Lietuvių kalbos mokytoja R. Lazauskienė pradėdama renginį teigė:,, Šv. Kalėdų laukimo laikas –šventas laikas. Šviečia papuoštos eglutės, mirga girliandos. Taip norisi pabūti geresniems, užjausti kitus bei padėti. Gamtoje tvyranti ramybė, nušviesta balta šviesa,  kviečia atsisėsti ir ramiai apmąstyti per metus nuveiktus darbus. Tik skaitydami pajuntame bendrumo jausmą“. Susirinkusius skaitymo maratono dalyvius pasveikino mokyklos direktorius T. Anilionis, kuris pasidžiaugė, kad renginys turi tęstinumą ir tampa tradiciniu. Mokyklos metodininkė L. Masiliūnienė palinkėjo, kad ir knygos skaitymo maratonas  taptų šeimos tradicija.

Po muzikos mokytojos V. Smailienės ir  mokinės G. Arcimavičiūtės muzikinių intarpų  ir buvo atverstas pirmasis knygos lapas. Kalėdinę istoriją skaityti pradėjo  renginio organizatorės: bibliotekininkė J. Rutkauskaitė ir lietuvių kalbos mokytoja R. Lazauskienė. Į skaitovų sąrašą buvo įtraukti mokyklos mokytojai, mokiniai ir kiti bendruomenės nariai. Mokinių nuomone, tik skaitydami garsiai,  pajutome neapsakomai malonų jausmą.

           „Kalėdų giesmės“  veiksmas vyksta 1843 m. karalienės Viktorijos valdymo metu. Tai metas, kai Didžiojoje Britanijoje paprotys švęsti Kalėdas, buvo sugrąžintas. Viktorijos laikų žmonės paliko mums tokias Kalėdas, kokias švenčiame dabar. Kalėdos buvo artimos Ch. Dikenso širdžiai. Jis skaitytojams sukūrė naujas Kalėdas- šventinę dieną, kupiną sentimentalių vertybių.

            Ch. Dikenso knygos „Kalėdų giesmė“ skaitymas prasidėjo 9 valandą ir nenutrūko nei vienai minutei. Knyga keliavo iš rankų į rankas, o kiekvienas skaitydamas stengėsi perteikti pamokančią istoriją apie šykštuolį Skrudžą ir tris jį aplankiusias dvasias. Skaitymui buvo pasirinkta įvairių leidėjų lietuvių ir anglų kalba leistos Ch. Dikenso „Kalėdų giesmės“ knygos. Anglų kalbos mokytoja Lilija Kuprienė su mokiniais skaitė ne tik lietuvių, bet ir anglų kalba.

As Scrooge said „I will honor Christmas in my heart and try to keep it all the year.” ,,Šlovinsiu Kalėdas savo širdyje ir stengsiuosi išsaugoti jų dvasią ištisus metus.“ Skrudžas, „Kalėdų giesmė“,    šiais žodžiais mokyklos direktorius  ir baigė ilgą, pilną emocijų  keturių valandų „Kalėdų giesmės“  skaitymą.

                                                                                                 Jolita Rutkauskaitė, Rasa Lazauskienė

EnglishLithuanian