Italiją primins Etnos ugnikalnis ir naujos žinios

Įgyvendinant ERASMUS+ programos 2 pagrindinio veiksmo strateginės partnerystės projektą „Closing The Gap in ICT“, 2018 balandžio 23 – 27 d. įvyko septintasis ir paskutinis virtualios mokymosi aplinkos Moodle mokomasis susitikimas Italijoje, Sirakūzų mieste.

Mūsų mokyklai atstovavo mokyklos direktorius Tautvydas Anilionis, anglų kalbos mokytoja metodininkė Irma Zakarauskaitė bei trys A16 grupės mokiniai: Gytis Chomentauskas, Žygimantas Vaicekauskas ir Deividas Pašakarnis.

Šio susitikimo tikslas – sukurti laikraštį su dalyvių šalių straipsniais, pristatyti projektą, jo rezultatus ir virtualios mokymosi aplinkos „Moodle“ naudą tarptautinėje konferencijoje gyvai eTwinning virtualioje aplinkoje.

Prieš atvykstant į Italiją, mokiniai dalyviai turėjo pasirinkti po vieną straipsnį iš vietinio, respublikinio ir bulvarinio laikraščių ir išversti į anglų kalbą. Susitikimo metu jie pristatė savo pasirinktus straipsnius, mokėsi maketuoti laikraštį, naudodamiesi „Microsoft Publisher“ programa. Tuo metu dalyviai mokytojai dalyvavo gyvai tarptautinėje konferencijoje eTwinning virtualioje aplinkoje ir pristatė projektą, jo rezultatus, pasakojo, kaip naudotis virtualia mokymosi aplinka „Moodle“.

Kultūrinės išvykos metu projekto dalyviai lankėsi Sirakūzų miesto Neapolio archeologiniame muziejuje, grožėjosi Sirakūzų senamiesčiu, plaukiojo laivu. Kopimas į Etnos ugnikalnį, išvyka į Taorminos miestą sužavėjo visus dalyvius.

Vasariškas oras ir draugiška aplinka supo mus viso susitikimo metu. Grįžome namo pilni nepakartojamų įspūdžių.

Sugrįžę iš mokomojo susitikimo Italijoje, projekto dalyviai G.Chomentauskas, Ž.Vaicekauskas, D.Pašakarnis ir anglų kalbos mokytoja metodininkė I.Zakarauskaitė pristatė projekto veiklas ir rezultatus mokyklos bendruomenei. Mokiniai papasakojo, kokias užduotis jie atliko susitikimo metu, pasidalino įspūdžiais, kaip jiems sekėsi atlikti įvairias projekto veiklas. Pasidžiaugė, kad patobulino ne tik užsienio kalbos žinias, bendravimo bei bendradarbiavimo įgūdžius, pramoko naudotis laikraščio maketavimo programa, bet ir susirado naujų bendraminčių. Mokytoja pristatė ne tik kultūrines išvykas į Sirakūzų miesto archeologinį muziejų, Etnos ugnikalnį ir Taorminos miestą, bet ir pasiektus įvykusio susitikimo rezultatus. Susirinkusiems klausytojams dalyviai parodė trumpą vaizdo klipą, kuriame atsispindėjo projekto veiklos, pažintis su Italijos kultūra ir patirti įspūdžiai.

www.margarita.lt

Apie pirmuosius įspūdžius Sirakūzuose

 

EnglishLithuanian