Į paskutinę šiais mokslo metais stažuotę Jungtinėje Karalystėje Portsmouth mieste išvyko šeši Margaritos Rimkevičaitės paslaugų ir verslo mokyklos mokiniai: besimokantys pagal Dekoratyvinio želdinimo ir aplinkos tvarkymo verslo darbuotojo mokymo programą Tomas Jaškūnas, Mantas Bilkis ir Titas Šaltenis, bei Prekybos įmonių vadybininko padėjėjo specialybės mokinės Deimantė Vaineikytė, Gintarė Mažylytė ir Vaida Styraitė. Viešnagėje netrūko ir įdomių nutikimų.
Mokinių trijų savaičių praktikos tikslas buvo profesinių kompetencijų tobulinimas verslo paslaugų sektoriuje, plėtojant kūrybiškumą, inovacijas, kurios prisidėtų prie sėkmingos dalyvių integracijos į darbo rinką.
Mokiniai galėjo ugdyti savo kūrybiškumą, novatoriškumą, savarankiškumą, toleranciją kolektyviniame darbe ir individualioje veikloje, tobulinti darbinius įgūdžius ir profesinius gebėjimus, gilinti profesinės užsienio kalbos žinias.
Inovacijos ir kūrybiškumas – neatsiejama verslo dalis
Mokinius į Jungtinę Karalystę lydėjo mokyklos direktorius Tautvydas Anilionis.
„Kūrybiškumo ir inovacijų taikymas labai svarbus prekybos įmonių vadybininko padėjėjo specialybės mokiniams. Šios savybės ir gebėjimų panaudojimas yra ypatingai svarbus kuriant ar dirbant mažesnėse prekybos įmonėse, kurios pasižymi tam tikra specifika inovacijų srityje“, – įsitikinęs direktorius T.Anilionis.
Anot jo, smulkios ir vidutinės įmonės yra mažiau formalizuotos ir lankstesnės. Tai joms leidžia greitai priimti sprendimus, efektyviai bendrauti įmonės viduje ir keisti struktūrą, todėl naujų technologijų, idėjų ir metodų pritaikymas veikloje ypatingai svarbus.
Dekoratyvinio apželdinimo verslo darbuotojų praktinė veikla neatsiejama nuo kūrybiškų sprendimų, idėjų pritaikymo. Atviras naujovėms ir kūrybiškas darbuotojas geba labiau realizuoti savo profesinius gebėjimus darbo rinkoje.
Teko persikelti kitur
Projekto partneris „Training Vision Ltd.“ mokiniams parinko darbo vietas pagal specialybę ir poreikius tobulėti, dalyvius apgyvendino privačiame sektoriuje. Mokiniai po tris gyveno skirtingose šeimose, kur gyveno ir kitų šalių praktikantai, todėl galėjo bendrauti pusryčiaudami ir vakarieniaudami, kartu leisdami laisvalaikį, tobulinti anglų kalbos įgūdžius.
Į kuriozinę situaciją pateko vaikinai, kuriems gyvenimas britų šeimoje leido tobulinti anglų kalbą, pažinti šalies gyventojus iš arti.
Titas pasakojo: „Viskas puiku, labai geri orai, lengvai susikalbam namuose bei darbe, jokių bėdų neturime. Darbdaviai mus labai giria, kad viską padarom labai gerai ir greitai, todėl visada išleidžia iš darbo ankščiau“.
Tačiau vaikinus nustebino įvykis likus savaitei praktikos.
„Teko išsikelti iš mums patikusių namų kitur, nes… italai pamatė pelę, pasiskundė, tad juos perkėlė kitur, o paskui – ir mus“, – juokiasi Titas.
www.margarita.lt
Nuotraukų galerija