Išsiilgę pavasario varėme įkyrėjusią žiemą ir kimšome blynus (video)

Antradienį kai kuriuos Margaritos mokyklos mokytojus ir mokinius sunku buvo atpažinti – vyko tradicinė Užgavėnių šventė.

Susirinkusieji triukšmingai atsisveikino su pabodusia žiema, šaukėsi pavasarinės saulės.
Margaritos mokyklos bendruomenė pasižymėjo išradingumu: pavasarį kvietė ir žiemą lauk varė ožkos, giltinės, raganos, net medicinos seselė ir daug kitokių persirengėlių. Žinoma, neapsiėjo ir be įnirtingos Kanapinio ir Lašininio kovos.

O pagal ilgametę tradiciją, kad greičiau „saulelė vėl atkopdama pabudintų svietą“, šventės akcentu tapo Morės sudeginimas. Žinia, su ja išvaromas susikaupęs blogis, kartu ir įkyrėjusi žiema.

Kaipgi be blynų?

Morei tik sudegus, Margaritos mokyklos virėjai, padavėjai ir barmenai pakvietė šventėje dalyvavusiuosius į mokomąją kavinę. Suprantama, kokios Užgavėnės be blynų?! Galėjome paragauti įvairių rūšių blynų, kavos, arbatos.

Būtina sočiai prisikimšti pilvą, juk tikima, kad jei per Užgavėnes gerai ir sočiai valgysi, būsi sotus ir stiprus visus metus. Pagal tradicijas Užgavėnių dieną turėtų būti valgoma net 7-12 kartų!

Na, o rytoj – jau Pelenų diena. Ši diena nuo seno laikoma ir pirmąja pavasario diena, mat Užgavėnių metu išvarome žiemą. Nuo Pelenų dienos prasideda gavėnios periodas, kai negalima valgyti mėsos. Jis trunka iki pat Velykų. Sakoma, kad šiuo periodu negalima valgyti mėsos, o tik tai, kas nuo Užgavėnių tarp dantų liko.

www.margarita.lt

 

EnglishLithuanian