Iš kartos į kartą

Prieš Vėlines skubame sutvarkyti artimųjų kapus, prisimename degindami žvakutes. Savanoriai rengia apleistų kapinių ir kapelių, kurių galbūt nebėra kam prisiminti, tvarkymą. Visa tai darome, perimdami tradicijas iš tėvų ir senelių, neretai net nesusimąstydami apie tikrąją šios šventės prasmę.

„Lietuviai yra nykstanti tauta, todėl kartais desperatiškai bandome išsaugoti tradicijas ir taip išlaikyti savo tautiškumą, o tai – viena priežasčių, kodėl Vėlinės lietuviams tokios svarbios“, – sako LRT.lt etnologas Libertas Klimka. Anot jo, lietuviams svarbi ne tiek Vėlinių diena, kiek pati istorinė atmintis – ši diena susijusi ir su šeimos, ir su tautos tradicijomis. Vėlinės švenčiamos jau nuo neatmenamų laikų, šią dieną pirmieji Lietuvos istorikai mini jau 15 amžiuje.

Floristo specialybės Fp19 ir Ft19 grupių mokiniai (vadovė – profesijos mokytoja metodininkė Vida Čereškevičienė) paskutinę spalio savaitę suruošė Vėlinių kompozicijų parodą mokyklos bendruomenei „Sustojęs laikas“.

Mokytoja V. Čereškevičienė vykdė gerosios patirties sklaidą, vedė praktinį užsiėmimą mokyklos bendruomenei. Gal sutrukdė lietus, gal esama situacija, nes susirinko ne visi norintys, bet tai nesugadino atvykusiųjų nuotaikos ir neturėjo įtakos kompozicijų atlikimo sėkmei. Mokytojoms buvo paaiškinti komponavimo principai ir technikos. Jos turėjo puikų laiką prisiminti tuos, kuriems buvo skiriamos kompozicijos, ir pagarba išėjusiems atsispindėjo sukurtuose darbuose.

Vida Čereškevičienė
Floristikos profesijos mokytoja metodininkė 

EnglishLithuanian