„ERASMUS+“ mobilumo projektų mokinių įspūdžiai, patirtis ir nauda

2017 m. gegužės 23 d. įvyko Panevėžio Margaritos Rimkevičaitės paslaugų ir verslo mokyklos vykdytų Erasmus+ programos mobilumo projektų sklaidos mokiniams skirtas renginys. Mokyklos direktoriaus pavaduotoja ugdymui Nijolė Grybauskienė tarė sveikinimo žodį, skatino mokinius ateityje nebijoti iššūkių, domėtis galimybe vykti į ES šalis atlikti praktiką, mokytis kalbų ir aktyviai dalyvauti projektinėse veiklose. Renginio metu buvo pristatyta 2016/2017m.m. projektinė veikla.

2017 m. – tai pirmieji po mokyklų sujungimo tarptautinių projektų įgyvendinimo metai. 2016/2017 m. m. įgyvendinti keturi Erasmus+ programos mobilumo projektai. Per mokslo metus aplankyta 11 užsienio šalių. Įvykdyta 18 mokytojų ir mokinių mobilumo vizitų. Net 51 mokinys atliko praktiką užsienio įmonėse ir mokymo institucijose. 23 mokytojai stažavosi užsienio profesinio mokymo institucijose.

Sklaidos seminaro metu mokiniai pristatė savo stažuočių rezultatus ir įspūdžius iš Čekijos, Ispanijos (Valencijos ir Tenerifės), Vokietijos, Italijos, Portugalijos. Dalyviai ne tik dalinosi įspūdžiais, bet ir demonstravo įgytą patirtį. Projekto „Profesinė praktika užsienyje – nauja galimybė geresnei ateičiai” stažuotės dalyvė Krystyna Kotenko, floristo mokymo programos mokinė renginio metu kūrė kompoziciją. Kiti mokiniai taip pat su didele išmone, originaliai pristatė savo stažuočių rezultatus.

Mokiniai projektų metu Europos Sąjungos šalyse ne tik įgijo naujų žinių ir įgūdžių, patobulino savo kompetencijas, bet ir patyrė nepakartojamų įspūdžių, praplėtė savo akiratį, susipažino su kitų šalių kultūromis, užmezgė naujų pažinčių. Renginio pabaigoje visiems dalyviams buvo įteikti Europassmobilumo dokumentai, kaip įrodymas apie įgytą tarptautinę patirtį.

Renginio akimirkos:

Leave a comment

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

EnglishLithuanian