Direktorius T. Anilionis: „Tai – daugiau nei bėgimas“

Noriu nuoširdžiai pasidžiaugti, kad, kaip ir kiekvienais metais, šiemet vėl vykome į Vilnių ir dalyvavome bėgime ,,Gyvybės ir mirties keliu‘‘ .

Šiemet jis – jubiliejinis, 30-asis, bet mūsų Centrui išskirtinis: buvome apdovanoti Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos didžiąja taure, kaip gausiausiai bėgimuose dalyvaujanti Lietuvos mokykla. Taurę įteikė viceministras Ramūnas Skaudžius.

Reikia pasakyti, kad šiemet mūsų komanda nebuvo labai skaitlinga, buvo keliami specialūs reikalavimai dalyvių saugumui užtikrinti, ir, deja, daug norėjusių vykti mokinių dalyvauti negalėjo – tvarka yra tvarka. Palauksime sekančių metų ir būsime stropesni.

Kartu su mumis bėgime visada dalyvauja mūsų draugai iš bėgimo klubų, tačiau vienas žmogus – ilgametis Margaritos centro kūno kultūros mokytojas Vytautas Žemėtis bėgo jau 30-ąjį kartą. Jis buvo pagerbtas išskirtinai, gavo asmeninę prisiminimo dovanėlę.

Manau, ne tik man, bet ir daugeliui ugdytinių, kolegų Vytautas visada bus Mokytojas iš didžiosios raidės. Jis – pats tikriausias pavyzdys ypač jauniems mokytojams iš šimtų Lietuvos švietimo įstaigų komandų.

Kol sprendimai priklausys nuo tokių mokytojų kaip Vytautas, Raimonda, na, ir nuo manęs, šiame prasmingame ir reikšmingame renginyje mūsų Centras dalyvaus visada.

Nemanau, kad tai tik asmeniška. Niekada nepamiršiu 1991 sausio 13-osios nakties ir išaušusio ryto Vilniuje. Tuo pačiu ir kaip tėtis, esu labai laimingas, nes šiame jubiliejiniame bėgime sėkmingai dalyvavo ir mūsų sūnus su žmona. Beje, Jonas gimė tų istorinių 1991-ųjų sausio 17 d. Tuo metu buvo daug nerimo, skausmo, vyko žuvusiųjų laidotuvės. Bet, manau, po šių naktų tūkstančiai žmonių suprato, kad Lietuvoje Aušta Rytas. Tai tik keli momentai, bet man ,,Gyvybės ir mirties kelias‘‘ daugiau nei bėgimas, panašaus jutimo linkiu ir kitiems.

Tautvydas Anilionis
direktorius

EnglishLithuanian