Dar kai nesvilino karštis – smagios pamokos lauke

Margaritos centro mokiniai prisidėjo prie pasaulinės akcijos „Pamoka lauke“. Per 100 pasaulio valstybių mokyklų gegužės pabaigoje rengia pamokas lauke, mokiniai leidžia laiką ne mokykloje. Tai diena, kai mokiniai skatinami mokytis mokyklos kieme, gamtoje.

Mokydamiesi lauke mokiniai stiprina savo sveikatą, labiau įsitraukia į mokymosi procesą bei stiprina ryšį su gamta. Pamokos lauke suteikia sugebėjimo dirbti komandoje ir kūrybiškumo įgūdžių.

Organizuoti pamokas lauke iššūkį priėmė penki mūsų mokyklos mokytojai.

Dailės mokytoja Jurga Jasinskienė pakvietė devintokus piešti Šv. Trejybės bažnyčią, o matematikos mokytojas Vytautas Švelna ir ekonomikos mokytoja Irena Šulskienė nutarė su mokiniais apskaičiuoti, kiek reikės medžiagų Nepriklausomybės aikštės fontano renovacijai. Kūno kultūros mokytoja Raimonda Bagdonaitė leidosi su mokiniais į žygį su šiaurietiško ėjimo lazdomis, o profesijos mokytojos Vidos Čereškevičienės mokiniai išbandė šventinio ir proginio  vainiko rišimą iš gyvų skintų augalų.

Aktyviausia buvo biologijos mokytoja Dangutė Blauzdžiūnienė, suorganizavusi net tris pamokas lauke. Kur, jei ne gamtoje, geriausia patirti, kaip veikia jutimo organai! Per technologijų pamoką mokiniai išbandė floristo specialybę, o prevencinės programos metu  nagrinėjo temą „Aš – bendruomenės narys“ – mokėsi įsiklausyti į kitą žmogų, jį išgirsti ir suprasti, padėti, būti atsakingu, pralinksminti draugą. Devintokai aptarė, kodėl žmonės buriasi į grupes, kokių savybių reikia, kad žmogus taptų tikru bendruomenės nariu, ko reikia kad grupėje jaustumeisi saugus.

Mokiniai ir mokytojai džiaugėsi pavykusia iniciatyva, kuri, tikimės, taps tradicija.

www.margarita.lt

EnglishLithuanian