Burokėliai atgimė netikėčiausiuose patiekaluose

Burokėliai šokoladiniame pyrage?! Skamba neįtikėtinai. Tik ne išradingiems Margaritos mokyklos mokiniams ir jų mokytojoms, gražią rudens popietę įgyvendinusiems projektą „Valgomojo burokėlio atgimimas“.
Projekto sumanytojos mokytojos Rita Matulienė ir Danguolė Vitkauskienė su savo vadovaujamais Ž16 ir M15 klasių mokiniais, pasikvietę nemažą būrelį svečių, šventė valgomojo burokėlio atgimimą naujai įsikūrusioje mokyklos bibliotekoje. Tikrai šventė, nes stalas buvo nukrautas patiekalais, kurie užbūrė dalyvius ir skoniu, ir reginiu.
Moksleiviai supažindino su valgomojo burokėlio atsiradimo Lietuvoje istorija, siekiančia XVI amžių. Na, o pasaulyje šis „senelis“ domestikuotas jau II tūkstantmetyje prieš Kristų Viduržemio jūros regione.
Įdomūs ir naudingi pasakojimai buvo apie burokėlio biologines, auginimo ir priežiūros, maistines ir vaistines savybes. Ši daržovė puikiai tinka ruošiant ir puošiant ne tik maistą, bet ir gėlynus.
Talentingi patiekalų ruošėjai pristatė savo kulinarinius kūrinius lėkštėse ir pakvietė visus paragauti. Pasirodė, kad burokėliai tinka įvairiausiems skanėstams, o ne tik dažnam įsivaizduojamiems tradiciniams barščiams ir silkei pataluose, kurių šįkart fantazijos netrūkę kūrėjai atsisakė.

www.margarita.lt

Nuotraukų galerija

EnglishLithuanian