Patirties sėmėmės šiltajame Kipre

Šio mėnesio, spalio, pradžioje antrame pagal dydį Kipro mieste Limasolyje trys Margaritos mokyklos 3 profesijos mokytojai ir vienas administracijos darbuotojas dalyvavo 5 dienų darbuotojų mokymuose pagal Erasmus+ programą. Juos priėmė mokyklos partnerė, Limasolyje esanti PLATO organizacija, kuri supažindino su savo vykdoma veikla, pristatė šalies švietimo sistemą, akcentuodama profesinio mokymo svarbą šalyje.

 

Kitomis veiklos dienomis projekto dalyviai lankėsi 2-ojoje techninėje ir profesinėje mokykloje Grigoris Afxentiou Limassol, Frederic ir TEPAK Cyprus universitetuose, kuriuose mokytojai ir dėstytojai dalinosi gerąja patirtimi organizuojant IT profesinio mokymo programų įgyvendinimą, inovatyvių mokymo metodų ir priemonių naudojimą dirbant nuotoliniu būdu ir klasėse.

Panevėžiečiai turėjo galimybę ne tik apžiūrėti IT praktinio mokymo bazes, bet ir išbandyti šių įstaigų naudojamas nuotolinio mokymo(si) virtualias aplinkas. Atsižvelgdami į COVID 19 pandeminę situaciją pasaulyje, mokymo įstaigų vadovai ir mokytojai dalinosi nauja patirtimi, kaip užtikrinamas saugumas mokymo įstaigose. Visi mokiniai, studentai ir darbuotojai naudoja dezinfekcines priemones, dėvi veidą apsaugančias kaukes, laikosi saugaus atstumo

Dalyviai turėjo galimybę susipažinti su šalies kultūriniu paveldu, gamta, aplankydami istorines archeologines vietas, senovines pilis.

EnglishLithuanian